Nejlepší a nejúčinnější diety na hubnutí

Začínáte se ztrácet mezi různými druhy diet? Nevíte, pro co se rozhodnout v nabídce stovek dietních jídelníčků, dietních postupů, zázračných receptů, pilulek, léků na hubnutí? Souhrn těch nejlepších diet vám jistě usnadní výběr, navíc vám doporučíme i některá zdravá jídla, aby se vám hublo mnohem snadněji.

Dukanova dieta – zhubněte kolik chcete

S Dukanovou dietou mají už mnozí své zkušenosti. Dieta je založena na principu spalování kalorií trávením bílkovin. Součástí diety jsou čtyři fáze: útočná, plynulá, upevňující a stabilizační.

Délka jednotlivých fází se odvíjí podle počtu kilogramů, které chcete shodit. V jídelníčku můžete mít jen povolené potraviny.

Klady:
– není striktně určen jídelníček, ale máte k dispozici 100 povolených potravin, které si vyberete podle chuti, stačí dodržet základní zásady
– při dodržování doporučeného stravování skutečně zhubnete

Zápory:
– čtvrtá fáze Dukanovy diety se musí držet doživotně, jinak dojde k jo-jo efektu
– u některých jedinců se později objevují zdravotní problémy – velká únava, zácpa, alergie, problémy s ledvinami, padání vlasů a jiné

Články o Dukanově dietě:

Dukanova dieta: jídelníček na týden

Dukanova dieta: Jaké jsou zkušenosti

Dieta Antónie Mačingové

Antónia Mačingová je slovenskou odbornicí na zdravou a zaměřuje se na detoxikování a harmonizaci těla. Její dieta je vlastně očištěním těla od škodlivin a přebytečné vody.

Jakmile tělo dostane určité živiny, začne s vylučováním nepotřebných látek a vy tím pádem budete hubnout. Detoxikační program vám zabere 4 týdny a během této doby nemusíte vážit ani odměřovat porce.

Klady:
– zhubnete hlavně v oblasti břicha
– můžete jíst do sytosti, porce nejsou stanoveny
– do těla dostanete dostanete potřebné množství živin, tělo vyloučí nepotřebné látky

Zápory:
– nebude vyhovovat lidem, kteří nemají rádi červenou řepu a hodně zeleniny

Články o dietě Antónie Mačingové:

Antónia Mačingová: Zhubněte jednou provždy

Detoxikační dieta Antonie Mačingová: recepty

Mačingová: jídelníček na 28 dní

Krabičková dieta

Krabičková dieta patří k hodně oblíbeným a účinným dietám. Základem je pravidelná a vyvážená strava. Existuje řada dovážkových firem, které se postarají, aby vám byla pravidelně dodávána strava v krabičkách a vy se nemuseli vůbec starat o složení a přípravu stravy na celý den.

Je ale pravdou, že nevýhodou je, že tyto dovezené krabičky vás nemusí stát zrovna málo peněz. Máte ale volbu si připravit své krabičky doma. Nedoporučuje se bílé pečivo, cukrovinky, smažená jídla, uzeniny a alkohol. Podívejte se krabičkovou dietu + recepty s jídelníčkem.

Klady:
– přesně víte, jaký je váš denní energetický příjem
– dieta je snadno dosažitelná
– máte vyváženou, pestrou stravu a jíte pravidelně po celý den

Zápory:
– kvalita jídel od některých dovážkových služeb nemusí odpovídat ceně
– hrozí jo-jo efekt, pokud si necháte dovážet jídlo, které bude energeticky nižší než potřebuje vaše tělo

Jillian Michaels cvičení

Jillian Michaels je velice populární fitness trenérkou. Proslavila se sestavami pro cvičení na doma. Základní cvičební program se jmenuje 30 Day Shred a zaměřuje se na vylepšení fyzické kondice a vytvarování těla. Pochopitelně se pravidelné cvičení neobejde bez ztrát kilogramů.

Sama Jillian měla v minulosti problémy s nadváhou, ale zapracovala na sobě a své zkušenosti předává dál. Výhodou různých cvičebních programů od Jillian Michaels je to, že netrvají déle než půl hodiny. Ano, tato krátká doba je dostatečná k tomu, aby se vaše tělo začalo brzy měnit. A první změny na sobě začnete pociťovat již po několika dnech praktikování cvičení.

Klady:
– cvičíte doma podle videa, ušetříte za posilovny a hodiny cvičení
– cvičební programy netrvají déle než 30 minut
– můžete si zacvičit kdykoliv chcete

Zápory:
– cvičební programy mohou dělat problémy lidem s vyšší nadváhou, protože se vyžadují skoky a jiné cviky zatěžující klouby
– nikdo vás nehlídá, zda děláte cviky správně

Paleo dieta

Paleo dieta se zakládá na omezení příjmu sacharidů jako hlavního zdroje energetického příjmu. Zdroj se nahrazuje přijímáním zdravých tuků. Během diety se volí potraviny v co nejpřirozenějším stavu, ideálně čerstvé. Paleo jídelníček se sestavuje z povolených potravin.

Klady:
– do těla dostanete během diety hodně omega-3 mastných kyselin
– nebudete mít hlad
– vysoký obsah bílkovin přispívá i k rychlejšímu růstu svalové hmoty
– budete hubnout

Zápory:
– vynechány jsou i zdravé potraviny jako mléčné výrobky, celozrnné výrobky a luštěniny

Hubnutí se zelenou kávou a chlorellou

Zelená káva a chlorella patří mezi přírodní produkty, tzv. zelené potraviny. Zelené potraviny pozitivně ovlivňují zdravotní stav. Jestliže se rozhodnete hubnout, mohou vám pomoci, protože umí odstranit škody napáchané nezdravou stravou, konkrétně vaše tělo pročistí od odpadních látek a škodlivin.

Klady:
– detoxikují tělo
– podporují metabolismus
– zhubnete, protože se tělo pročistí od nepotřebných látek

Zápory:
– vyšší prodejní cena
– jedná se jen o doplňky stravy, nelze jimi stravu nahrazovat

Chcete opravdu zhubnout? Žádná zázračná dieta neexistuje!


Chcete jednou pro vždy zhubnout bez hladovění, jo-jo efektu a zbytečné dřiny ve fitku? Máme pro vás řešení. Unikátní metoda hubnutí, která funguje!


Ti, kteří zhubli, na to šli chytře:

– Nedrželi hladovky
– Netrápili se zbytečně ve fitness
– Neutráceli peníze za předražené prášky

Chci se dozvědět více a zhubnout

Mléčná dieta Rajko Dolečka

Mléčná dieta Rajko Dolečka potrvá třináct dní a během této doby se musíte soustředit na přesně daný jídelníček. Předepsaná jídla se konzumují v pravidelných intervalech, po třech hodinách.

Konkrétně začnete jíst v 7 hodin, další jídlo bude v 10, pak v 13 hodin, v 16 hodin a skončíte v 19 hodin. Pochopitelně si můžete časy jídel posunout podle toho, jak vstáváte a chodíte spát.

Klady:
– dieta si poradí s nějakými vašimi nadbytečnými kilogramy
– dieta obsahuje především potravu bohatou bílkoviny – během hubnutí budete ztrácet tuk a ne svalovou hmotu

Zápory:
– lidský organismus se musí během diety vypořádat s vyšší zátěží – vyšším příjmem bílkovin a minimem sacharidů
– tělo se může cítit unavené
– dietu nemohou praktikovat osoby s alergií na mléko, anebo s nesnášenlivostí laktózy a mléčných bílkovin

Dieta každý druhý den

Sřídavý půst je možností, jak dietu s přehledem zvládnout. Jeden den budete jíst cokoliv, druhý den omezíte počet kalorií na 500 za den. Tímto způsobem se dá shodit až 5 kg za měsíc. Jestliže se začnete pravidelně hýbat, může být pokles váhy ještě vyšší.

V den, kdy jíte cokoliv není určeno množství, co je povoleno sníst. Pochopitelně nemůžete čekat zázraky, když se budete přecpávat.

Klady:
– v jídle se omezujete vždy jen jeden den ze dvou
– nemusíte sledovat obsah tuků, sacharidů či bílkovin v potravinách
– jíte, kdy se vám chce
– není třeba nic vážit, porcovat a připravovat předem

Zápory:
– každý druhý den jíte jen jídlo do 500 kalorií, což může činit někomu problémy

Více o dietě se dozvíte v článku: Dieta každý druhý den.

Rychlé diety

Rychlá dieta se nazývá také 5:2, protože se zakládá na pěti dnech, kdy jíte všechno a na dvou dnech, kdy jíte omezený počet kalorií. Libovolné dva dny v týdnu konzumujete jenom 600 kalorií na den a zbývajících 5 dní sníte, co chcete.
Klady: střídavá frekvence příjmu je pomocníkem při regulaci hladiny cukru v krvi, hubnutí se nastartuje
Zápory: jídlo není nijak naplánované a jakmile víte, že můžete jíst co chcete, určitě neodoláte sladkostem nebo tučným potravinám

Články o rychlém hubnutí:

Jak rychle zhubnout

Jak na rychlé hubnutí

Prášky na hubnutí: Může to fungovat?

Pozitivní vliv na úbytek hmotnosti mají také zelený ječmen a GreenShaper. Přírodní doplněk stravy GreenShaper se skládá z chlorelly, zelené kávy a prebiotické vlákniny. Všechny v něm obsažené látky prospívají lidskému organismu a starají se o detoxikaci těla i snížení překyselení v těle.

Mladý zelený ječmen se řadí mezi zelené potraviny, schopné výrazně pozitivně ovlivňovat lidské zdraví. Zelené potraviny dovedou zasytit, vyčistit, regenerovat a harmonizovat organismus. Jedná se o přirozený a komplexní doplněk stravy.

Zaujala vás některá z diet? Své zkušenosti a názory můžete psát do diskuze dole pod článkem.

Podobné články

Zdravá dieta – nejlepší diety na hubnutí
6249
Jaká je správná a zdravá dieta? Každé tělo má jiné požadavky. Zdravá dieta bude vždy taková, při které nebudete hladovět a dodáte tělu potřebné živiny. Zdravá dieta musí vašemu tělu prospívat a ne naopak. Existuje skutečně spousty diet, může vám vyho...
Diety, které fungují
5095
Nikdo si nepřeje diety, které nezpůsobí žádné úbytky na váze. Fungující diety však skutečně existují a je jen na vás, abyste si vyzkoušeli, co platí na vaše kilogramy! Mějte na paměti, že dieta není žádná hladovka. Jakmile tělo bude nějaký čas hladov...
Ketonová dieta – vše co potřebujete vědět
6947
Ketonová dieta se zakládá na spalování tuků a necítíte během ní hlad. Při dietě se jí především bílkoviny, sacharidů si dopřáváte jen minimum. A právě z tohoto důvodu dochází v těle ke spalování tuků. Ketonová dieta na 5 dní Ketonová dieta na 5 dní...
Detoxikační dieta Antonie Mačingová: recepty
120022
Antónia Mačingová je slovenskou odbornicí na zdravou výživu a její populární metoda detoxikační diety byla shrnuta do knihy s názvem „Zhubněte jednou provždy“.Hubnutí podle MačingovéVe skutečnosti se nejedná o žádnou dietu, ale soustředí se ...
Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Označeno s: , , , , , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Stačí vyplnit jméno a email.

*