Zdravá dieta – nejlepší diety na hubnutí

Jaká je správná a zdravá dieta? Každé tělo má jiné požadavky. Zdravá dieta bude vždy taková, při které nebudete hladovět a dodáte tělu potřebné živiny. Zdravá dieta musí vašemu tělu prospívat a ne naopak. Existuje skutečně spousty diet, může vám vyhovovat jedna z následujících tipů.

Dělená strava

Při dělené stravě se nehladoví. Vlastně jde o změnu životního stylu, kdy si budete jídla dělit na rostlinnou a živočišnou stravu. Jeden den se zaměříte na bílkoviny a tuky, druhý den zase jenom na sacharidy. V podstatě budete jíst jídla bez příloh.

V rámci diety se uvádí i neutrální potraviny, které můžete kombinovat s libovolnou skupinou. Zajímají vás možné úbytky na váze? Lze shodit cca 4 až 8 kg měsíčně. Ovšem při návratu k běžné stravě dochází často k jo-jo efektu.

Mléčná dieta od Rajka Dolečka

Mléčná Dieta Rajko Dolečka

Mléčná Dieta Rajko Dolečka

Během diety konzumujete především mléko a mléčné výrovky. Dále se ve stanoveném jídelníčku na 13 dní objevuje zelenina, ovoce, maso a vejce. Nutné je pití minimálně dvou litrů denně vody nebo minerálky bez bublinek. Stanovené porce se jí každé tři hodiny a snadno si je zařadíte do vašeho denního režimu.

Dieta je zaměřena na vysoký obsah bílkovin, což nemusí vyhovovat každému. Úbytek váhy je jistý, ale posléze musíte dodržovat zásady zdravé výživy, jinak dojde k jo-jo efektu.

Krabičková dieta

Krabičková dieta

Krabičková dieta

Krabičková dieta je velice oblíbená a zakládá se na pravidelnosti a vyváženosti stravy. Můžete si ji doma připravovat sami, ale existuje i mnoho rozvážkových firem, které vám za poplatky dovezou jídla na celý den domů či do zaměstnání. Přes den jíte cca 5 porcí jídla.

Stravu dostáváte syrovou, vařenou, dušenou nebo pečenou. Nepoužívá se moc tuku. V menší míře se povoluje celozrnné pečivo. Nevhodné je pití alkoholu, konzumace cukrovinek, bílého pečiva, smažených jídel a uzenin. Můžete se podívat na konkrétní recepty s jídelníčkem.

Paleo dieta

Paleo dieta

Paleo dieta

Paleo dieta je zaměřena na pravidelnou stravu několikrát denně, ale musíte počítat s tím, že tu jsou některé potraviny zakázané. Konkrétně se jedná o cukr, sladké potraviny, obiloviny, luštěniny, sóju, klasické rostlinné oleje a nefermentované mléčné výrobky.

Snídaně, svačiny, obědy a večeře lze připravovat z masa, ryb, mořských plodů, hub, koření, vajec a čerstvé zeleniny a ovoce. Povoleny jsou také ořechy, kvalitní živočišné a rostlinné tuky. Pozitivem paleo diety je zaměření na čerstvé a nezpracované potraviny.

Uvedené diety vás v každém případě mohou nakopnout ke změně životního stylu. Ztráta několika kilogramů v krátké době určitě každého povzbudí. Následně to chce se nevracet k zaběhlé nezdravé rutině, ale zvolit variantu, kde se dostatečně najíte s pomocí kvalitních potravin.

Každé tělo je jiné a má různé potřeby, proto se vám vyplatí mít jídelníček na míru, který získáte na konzultaci zdarma. Tento jídelníček umí sestavit výživoví poradci tak, že půjde o pestrou stravu bez hladovění.

Sdělte nám svůj názor nebo zkušenost na tyto diety dole v diskuzi pod článkem.

Chcete opravdu zhubnout? Žádná zázračná dieta neexistuje!


Chcete jednou pro vždy zhubnout bez hladovění, jo-jo efektu a zbytečné dřiny ve fitku? Máme pro vás řešení. Unikátní metoda hubnutí, která funguje!


Ti, kteří zhubli, na to šli chytře:

– Nedrželi hladovky
– Netrápili se zbytečně ve fitness
– Neutráceli peníze za předražené prášky

Chci se dozvědět více a zhubnout

Podobné články

Nejlepší a nejúčinnější diety na hubnutí
15394
Začínáte se ztrácet mezi různými druhy diet? Nevíte, pro co se rozhodnout v nabídce stovek dietních jídelníčků, dietních postupů, zázračných receptů, pilulek, léků na hubnutí? Souhrn těch nejlepších diet vám jistě usnadní výběr, navíc vám doporučíme ...
Krabičková dieta: recepty s jídelníčkem
36750
Krabičková dieta je oblíbený způsob vylepšení jídelníčku a shazování kilogramů. Krabičková dieta je založena na vyvážené a pravidelné stravě. Rozvoz vyhovující stravy nabízí různé firmy po celé České republice, což je velmi pohodlné, ale na druhou st...
Mléčná dieta od Rajka Dolečka
9394
Máte rádi mléko a mléčné výrobky? Při držení mléčné diety od Rajka Dolečka teprve poznáte, jak je na tom vaše láska ke všemu mléčnému. Redukční dieta slibuje shození sedmi až deseti kilogramů.Doba držení je 13 dní a je znám přesný jídelníček. Pře...
Paleo dieta
9594
Paleo dieta nazývaná také paleolitická dieta nebo dieta jeskynního člověka nepatří mezi novinky, ale stala se velmi populární v uplynulých letech. Filozofií paleo diety je konzumování potravin, které byly vyvinuty pro lidské tělo. Jedná se o potravin...
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Označeno s: , , , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Stačí vyplnit jméno a email.

*