Diety, které fungují

Nikdo si nepřeje diety, které nezpůsobí žádné úbytky na váze. Fungující diety však skutečně existují a je jen na vás, abyste si vyzkoušeli, co platí na vaše kilogramy! Mějte na paměti, že dieta není žádná hladovka. Jakmile tělo bude nějaký čas hladovět, velmi brzy naberete svá kila zpět.

Ketonová dieta

Základem diety je omezení sacharidů. Sacharidy však patří k hlavním energetickým složkám potravy a po cca třech dnech začne člověk spotřebovává nahromaděné sacharidy a dojde k hledání náhrady. Tento stav se jmenuje ketóza, tělo vyhledá energii v tukových zásobách. Dieta je nevyvážená, ale je bezpečná, pokud se nedrží dlouhodobě.

Při dietě musíte tělu dodávat různé vitamíny a minerály – vitamíny B, E, C, dále hořčík, fosfor a vápník. Během diety budete jíst především bílkoviny a rostlinné tuky. Denní dávka sacharidů je povolena na maximálně 40 g. Zakázané je všechno pečivo a některé druhy zeleniny (mrkev, hrášek, kukuřice). Budou se omezovat i přílohy – rýže, brambory, luštěniny. Omezuje se i ovoce. povoleno je jíst maso, ryby, vejce, mléčné výrobky, ořechy a nesladkou zeleninu.

Dieta každý druhý den

Dieta každý druhý den má za sebou klinické testování, o které se postarala Dr. Krista Varadyová. Lékařka sází ve své dietě na střídání dnů, kdy můžete jíst vše a dnů, kdy máte povoleno maximálně 500 kcal. V dietním dni potřebujete hodně pevnou vůli nesníst maximálně doporučené množství, ale pro mnohé to bude jednoduché, protože si mohou dopřát dnes zakázané jídlo již zítra.

Jí se opravdu cokoliv, záleží na vašich chutích. Nedoporučuje se přejídání. Zdá se vám 500 kalorií málo? Během jednoho dne si například můžete pochutnat na tvarohu s troškou oříšků, na tenkém plátku krůtích prsou s dušenou mrkví a na zeleninovém vývaru.

Mačingová dieta

Mačingová dieta nese název podle její autorky Antónie Mačingové. Jídelníček se dodržuje 28 dní. Jídla jsou doporučena tak, aby se člověk během dne cítil dobře a zároveň spaloval tuky. Průměrně se jí tří jídla denně, pořádně se zasytíte a nebudete pociťovat hlad. Během diety se doporučuje hodně pít. Vybrané potraviny podporují správnou funkci metabolismu.

Hlavními složkami diety jsou různé druhy zeleniny a ovoce. Budete jíst především červenou řepu, brokolici, celer a mrkev. Úspěch diety závisí na správném a pravidelném stravování.

Dieta Štefana Margity

Známy slovenský operní pěvec Štefan Margita zhubl za velmi krátké období hodně kilogramů. Jde o velice účinnou a rychlou dietu, ale zároveň hodně přísnou. Ze své stravy vyloučíte úplně všechny sacharidy. Při dietě se zaměříte na konzumování masa, zeleniny, vajec a mléčných výrobků.

Nesmíte zapomenout na dostatečný pitný režim, nejlépe pití nebublinkové vody. Během několika dní můžete mít až o desítky kilogramů méně, ale doporučuje se ji držet maximálně 14 dní. Během diety budete hladovět a po skončení hrozí rychlý nástup jo-jo efektu.

Chcete opravdu zhubnout? Žádná zázračná dieta neexistuje!


Chcete jednou pro vždy zhubnout bez hladovění, jo-jo efektu a zbytečné dřiny ve fitku? Máme pro vás řešení. Unikátní metoda hubnutí, která funguje!


Ti, kteří zhubli, na to šli chytře:

– Nedrželi hladovky
– Netrápili se zbytečně ve fitness
– Neutráceli peníze za předražené prášky

Chci se dozvědět více na konzultaci zdarma

Podobné články

Detoxikační dieta Antonie Mačingová: recepty
119967
Antónia Mačingová je slovenskou odbornicí na zdravou výživu a její populární metoda detoxikační diety byla shrnuta do knihy s názvem „Zhubněte jednou provždy“.Hubnutí podle MačingovéVe skutečnosti se nejedná o žádnou dietu, ale soustředí se ...
Mačingová: jídelníček na 28 dní
538913
Slovenská expertka na zdravou výživu Antónia Mačingová se ve své „dietě“ zaměřila na detoxikaci a harmonizaci těla. Jedná se o převratnou metodu ve stravování s daným programem na 28 dní.Více o této dietě jsme psali v článcích: Antónia Mačingová:...
Nejlepší a nejúčinnější diety na hubnutí
15405
Začínáte se ztrácet mezi různými druhy diet? Nevíte, pro co se rozhodnout v nabídce stovek dietních jídelníčků, dietních postupů, zázračných receptů, pilulek, léků na hubnutí? Souhrn těch nejlepších diet vám jistě usnadní výběr, navíc vám doporučíme ...
Ketonová dieta – vše co potřebujete vědět
6941
Ketonová dieta se zakládá na spalování tuků a necítíte během ní hlad. Při dietě se jí především bílkoviny, sacharidů si dopřáváte jen minimum. A právě z tohoto důvodu dochází v těle ke spalování tuků. Ketonová dieta na 5 dní Ketonová dieta na 5 dní...
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Označeno s: , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Stačí vyplnit jméno a email.

*