Meloun a jeho vliv na hubnutí

Meloun je oblíbenou pochoutkou. Tato zelenina z řady tykvovitých je ideální pro hubnutí, protože dužina obsahuje až 95% vody. Mezi melouny najdete několik druhů, nejpopulárnější je vodní meloun s červenou dužinou, zelenou kůrou a semeny. Pochází z Afriky, kde se i v současnosti hojně pěstuje.

Hubneme s melounem

Vysoký podíl vody v plodu dokáže pořádně osvěžit, především v horkých dnech. Meloun využijete při potížích s ledvinami – je močopudný. Chrání imunitní systém a sliznice. Je důležitý při odbourávání tuků, obsahuje mnohé důležité antioxidanty, vitamíny a minerály.

Není problém ho zařadit do diet, protože má nízký obsah kalorií. Voda, stopové prvky a směs různých vitamínů v melounu se také podílejí na osvěžení těla a přísunu rychlého zdroje energie. Přítomné antioxidanty se postarají o odbourání škodlivin z těla a budou vás chránit před předčasným stárnutím. Obsahuje přírodní minerály (hořčík, draslík, vápník a železo) podporující spalování tuků.

Dieta s melounem

Jdete cvičit? Nemusíte se bát si dát kousek melounu, budete se cítit skvěle. Po návratu ze cvičení ho můžete znovu sníst, dodá vám energii. Velké množství melounu se nedoporučuje jíst večer a hlavně před spaním. Dobře si rozmyslete jednostrannou melounovou dietu. Nehodí se k dlouhodobému dodržování, protože melouny neobsahují vše pro tělo potřebné a organismus začne postrádat některé významné látky.

Meloun na hubnutí

Meloun na hubnutí

Co dále obsahuje vodní meloun?

cukr v podobě fruktózy
vitamín C
vitamín A
beta-karoten
sodík
vitamíny B6 a B3
kyselinu listovou

Meloun v našem jídelníčku

Skvěle chutná jen tak čerstvý a nijak neupravovaný, stačí rozkrojit! Ovšem můžete zkusit i různé melounové kombinace – přimíchat ho do ovocného salátu, doplnit parmskou šunkou, potřít medem, namixovat si nápoj společně s citróny. Jestli se chcete dostatečně zasytit melounem, jezte ho společně třeba s oříšky nebo s jinými potravinami s vyšším obsahem vlákniny.

Chcete opravdu zhubnout? Žádná zázračná dieta neexistuje!


Chcete jednou pro vždy zhubnout bez hladovění, jo-jo efektu a zbytečné dřiny ve fitku? Máme pro vás řešení. Unikátní metoda hubnutí, která funguje!


Ti, kteří zhubli, na to šli chytře:

– Nedrželi hladovky
– Netrápili se zbytečně ve fitness
– Neutráceli peníze za předražené prášky

Chci se dozvědět více a zhubnout

Podobné články

Červená řepa a její vliv na hubnutí
5331
O zdravotních účincích červené řepy se lidé přesvědčili už v době starých Římanů. Pochází ze Středomoří, dnes se však pěstuje především ve východní Evropě a v USA. Červená řepa je velmi chutnou kořenovou zeleninou se spoustou zdraví prospěšných látek...
Kombucha a hubnutí
4022
Kombucha je nám známá jako čínská houba, ale vlastně jde o shluk kvasinek připomínající houbu. Pěstování probíhá v oslazeném čaji, kde dojde k fermetaci a následně vznikne sladkokyselý a bioaktivní nápoj s mnoha léčivými schopnostmi. Chutí kombucha p...
Hubnutí a celulitida
2526
Celulitida postihuje podkožní tkanivo. Vzniká stárnutím podkožního vaziva, nedostatečným prokrvením či hromaděním tukové tkáně. Vznik celulitidy je spojen s různými faktory: s dědičností, nadváhou, ochablým svalstvem, hormonálními poruchami, nesprávn...
Hubnutí podle krevní skupiny
4919
Každý člověk má svou krevní skupinu a dieta podle krevních skupin se zaměřuje na konzumování a vyhýbání se určitým potravinám v rámci jedné skupiny krve. Do těla by se měla dostávat jen strava, která se dobře zpracuje. Po některých jídlech vám může b...
Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Označeno s: , , ,