Zelená káva na hubnutí

Chystáte se na boj s nadváhou? Můžete vyzkoušet blahodárné účinky zelené kávy s obsahem látek podporujících spalování tuků. Zelená káva vám nepomůže jenom s hubnutím, ale povzbudí vás a pozitivně ovlivní váš celkový zdravotní stav.

Hubněte se zelenou kávou

Kávovník se zelenými zrny

Kávovník se zelenými zrny

Ptáte se, proč zrovna hubnout se zelenou kávou? Po jídle dovede stimulovat organismus a rychleji se využívají uložené zásoby tuků. Zelená káva obsahuje velké množství silného antioxidantu – kyseliny chlorogenové. Tato kyselina umí snížit vstřebávání glukózy z tenkého střeva a stará se o regulaci uvolňování glukózy z jater do krevního oběhu.Je výrazným přispěvatelem ve spalování tuků.

Na kvalitě kávy závisí obsah kyseliny chlorogenové – čím kvalitnější kávu si pořídíte, tím vyšší bude obsah kyseliny. U tradiční kávy dělá podíl od tří do šesti procent, zelená káva už má podíl této kyseliny krásných 39 %. Společně s kofeinem přispívají ke snížení vstřebávání cukru a tedy i přeměně nadbytku cukru na tuk. Zelená káva se umí vypořádat s obávaným vnitřním tukem, usazující se hlavně v břišní oblasti, kolem srdce, jater, ledvin a slinivky.

Co obsahuje zelená káva?

Zelená káva je nepražená, proto se v ní zachovávají lidskému tělu prospěšné kávy. Především si ji dopřávejte jako velký zdroj antioxidantů. V zelené kávě se konkrétně ukrývá:

– 10 -15 % bílkovin
– 10 – 15 % tuku
– 6 – 12 % sacharidů
– 9 – 12 % vody
– 0,3 – 2,8 % kofeinu
– vláknina
– třísloviny
– organické kyseliny
– kyselina kávová
– vitamin C, draslík, chrom

Zelená káva má různé pozitivní účinky:

– snižuje riziko cukrovky 2. typu
– silné antioxidanty zelené kávy dobře působí na oběhovou soustavu, žlučník, slinivku a jiné orgány
– snižuje hladinu tuků a glukózy v krvi
– snižuje chuť na jídlo

Zelená káva

Zelená káva

Je dobré myslet na fakt, že zelená káva není žádným hubnoucím zázrakem, ale pouze potravinovým doplňkem, který umí zajistit zrychlení metabolismu a postará se o odvod škodlivých látek z těla. Hladina cukru v těle se při používání sníží.

 

Je jasné, že se nevyhnete změně jídelníčku, kde nebude chybět pravidelná strava 5x denně, zelenina, ovoce, omezení cukrovinek a tučných jídel. Součástí vašeho životního stylu se musí stát i dostatečný pohyb.

Tip na chutný recept:

Celozrnný koláč s jablky a zelenou kávou
150 g hladké mouky
250 g celozrnné mouky
1 Hera
1 bílý jogurt
1,5 lžíce zelené kávy
1 vejce
1 kg jablek
hrst vlašských ořechů
podle chuti – hnědý cukr, med, sojové vločky, rozinky

Postup:

Změklou Heru rozkrájejte na kousky a smíchejte s moukami, jogurtem, zelenou kávou a vejcem. Vytvořte těsto, které rozdělte na dvě placky. Jeden kus těsta dejte na plech s vysokým okrajem a posypte směsí nastrouhaných jablek a nasekanými ořechy. Jablečnou směs lze osladit podle chuti medem nebo hnědým třtinovým cukrem.

Chcete opravdu zhubnout? Žádná zázračná dieta neexistuje!


Chcete jednou pro vždy zhubnout bez hladovění, jo-jo efektu a zbytečné dřiny ve fitku? Máme pro vás řešení. Unikátní metoda hubnutí, která funguje!


Ti, kteří zhubli, na to šli chytře:

– Nedrželi hladovky
– Netrápili se zbytečně ve fitness
– Neutráceli peníze za předražené prášky

Chci se dozvědět více a zhubnout

Podobné články

Kombucha a hubnutí
4564
Kombucha je nám známá jako čínská houba, ale vlastně jde o shluk kvasinek připomínající houbu. Pěstování probíhá v oslazeném čaji, kde dojde k fermetaci a následně vznikne sladkokyselý a bioaktivní nápoj s mnoha léčivými schopnostmi. Chutí kombucha p...
Zelený ječmen na hubnutí
3856
Špatný životný styl a pracovní vytížení se může velice rychle negativně projevit na lidském zdraví. Tělo je ve stresu, unavené a mnohdy dochází k velkému přibírání na váze.Člověk se většinou zalekne až v době, kdy se vyskytnou nějaké zdravotní pr...
Zdravé recepty na hubnutí
24711
Zapomeňte na drastické diety! Nedočkáte se žádného hubnoucího zázraku, ale ještě vám poškodí zdraví. Tělo prostě potřebuje živiny, minerály a vitamíny.Salátem nikdy nic nezkazíteKde jinde všechno sehnat než v pestré stravě? Navíc máme pro vá...
Ketonová dieta – vše co potřebujete vědět
6949
Ketonová dieta se zakládá na spalování tuků a necítíte během ní hlad. Při dietě se jí především bílkoviny, sacharidů si dopřáváte jen minimum. A právě z tohoto důvodu dochází v těle ke spalování tuků. Ketonová dieta na 5 dní Ketonová dieta na 5 dní...
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Označeno s: , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Stačí vyplnit jméno a email.

*