Dieta podle krevních skupin

Dieta podle krevních skupin se opírá o tvrzení některých odborníků, že každý druh krve má jiné složení a suroviny mohou různě reagovat na krevní skupiny. Konkrétně jde o to, že každé krevní skupině vyhovuje jiný druh stravy. Pokud si zvolíte potraviny z doporučované skupiny pro vaši krevní skupinu, bude lépe využita energie z přijatého jídla.

Dieta podle krevních skupin: tabulka

Tabulka pro dietu podle krevních skupin přiřazuje ke skupinám 0, A, B a AB vhodné a nevhodné potraviny.

Dieta podle krevních skupin: jídelníček

Dieta podle krevních skupin

Dieta podle krevních skupin

Při přípravě jídelníčku je nutné vědět, jaké jsou vyhovující druhy potravin a které se mají vynechat.

Jakmile budete vědět, co vaše krevní skupina lépe snáší, bude pro vás snadné si sestavit denní jídelní menu, kde by mělo být alespoň pět porcí denně konzumovaných v pravidelných intervalech.

 

 

Dieta podle krevní skupiny A

Krevní skupina A = zemědělec je zaměřena na rostlinnou stravu. Do jídelníčku si lidé s touto krevní skupinou zařazují hlavně zeleninu a vegetariánskou potravu. Pozor si ale dávejte na pšenici, ta se nedoporučuje. Zaměřte se na zeleninu, ovoce, ale není zakázáno ani maso. Dávejte si hlavně drůbeží nebo ryby. V jídelníčku můžete dále mít fazole, luštěniny, celozrnné pečivo i těstoviny z celozrnné mouky.

Dieta podle krevní skupiny B

Krevní skupina B – nomád má spojení se silnější imunitou. Lidé s béčkovou krevní skupinou si mohou dopřát různorodý jídelníček. Důležité je především zajištění příjmu energie z mléka a mléčných výrobků. Dále si dejte vejce, ovoce. vyhněte se pšenici, pohance, kukuřici, čočce, sezamovým semínkům, arašídům a rajčatům.

Dieta podle krevní skupiny AB

Krevní skupina AB je je nejmladší ze skupin a typologicky leží mezi A a B. Mezi lidmi se nevyskytuje příliš často. V jídelníčku můžete mít různé kombinace, kde nechybí ovoce, zelenina, mléčné výrobky a rostlinná strava. S chutí si dávejte tofu i mořské plody, ale dávejte si pozor na alkohol, kofein a na uzeniny.

Dieta podle krevní skupiny 0

Krevní skupinu 0 má člověk tzv. lovec. Jedná se o nejstarší krevní skupinu. V jídle byste se měli zaměřit na zvýšený obsah bílkovin. Především půjde o maso, zeleninu, fazole, obilí, olej a mléčné výrobky. Přijaté živiny z uvedených surovin budou tělem lépe vstřebávány.

Dieta podle krevních skupin: zkušenosti

Yweth se na diskuzním fóru pochlubila, že dietu podle krevních skupin sama nedržela, ale kolegyně ano a zhubla celkem dost. Motivací jí bylo především plánované otěhotnění a kilogramy musely rychle dolů. Některým uživatelkám nevyhovovalo stálé dodržování stejného jídelníčku.

K výhodám patřila pravidelnost jídel. Malaga byla díky skupině 0 zařazena v dietě k masožravcům, v čemž si libovala, vyzkoušela a zhubla. Během diety vyřadila pečivo a přijímala hodně bílkovin z masa a vlákniny ze zeleniny. Jedla hlavně zeleninu, protože na hodně druhů ovoce má alergii.

Dieta podle krevních skupin zatím nebyla nijak vědecky prokázána, že skutečně funguje. Pokud chcete mít jistotu a zhubnout trvale, doporučujeme zajít na konzultaci s výživovým poradcem.

Sdělte nám svojí zkušenost? Zapojte se do diskuze pod článkem.

Chcete opravdu zhubnout? Žádná zázračná dieta neexistuje!
Chcete jednou pro vždy zhubnout bez hladovění, jo-jo efektu a zbytečné dřiny ve fitku? Máme pro vás řešení. Unikátní metoda hubnutí, která funguje. Nutriční typologie:


Ti, kteří zhubli, na to šli chytře:

– Nedrželi hladovky
– Netrápili se zbytečně ve fitness
– Neutráceli peníze za předražené prášky

Chci se dozvědět více, nyní akce konzultace zdarma

Podobné články

Detoxikační dieta Antonie Mačingová: recepty
119967
Antónia Mačingová je slovenskou odbornicí na zdravou výživu a její populární metoda detoxikační diety byla shrnuta do knihy s názvem „Zhubněte jednou provždy“.Hubnutí podle MačingovéVe skutečnosti se nejedná o žádnou dietu, ale soustředí se ...
Mačingová: jídelníček na 28 dní
538914
Slovenská expertka na zdravou výživu Antónia Mačingová se ve své „dietě“ zaměřila na detoxikaci a harmonizaci těla. Jedná se o převratnou metodu ve stravování s daným programem na 28 dní.Více o této dietě jsme psali v článcích: Antónia Mačingová:...
Dieta každý druhý den
11100
Současná doba sebou nese i nové pokusy v dietách! Jak zhubnout a netrápit se? Neustálé omezování v jídle potřebuje skutečně silnou vůli, což značí pro mnohé osoby velký problém. Je pro vás dobrým nápadem se omezovat jen jeden den a druhý si dopřát jí...
Dukanova dieta
72047
Dukanova dieta se u mnohých lidí již osvědčila. Při dodržování zásad se i vy můžete s nějakými kilogramy navíc rozloučit. Bude mít však vaše snaha trvalý efekt, když se přesunete zpátky k normálnímu stravování? Nepocítíte během diety hlad? Dukanova ...
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Označeno s: , ,
One comment on “Dieta podle krevních skupin
 1. Lída napsal:

  Dobrý den.
  Mám za sebou 28.detox a nyní jsem začala jíst dle receptů schůdkové metody.Čím mohu nahradit hlívu ústřičnou v receptu. Mám krevní skupinu A. Děkuji za odpověď

  No votes yet.
  Please wait...
  Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Stačí vyplnit jméno a email.

*