Běhání a hubnutí

Chcete zhubnout díky běhání? Skvělá volba! Jedná se o nejpřirozenější pohyb, kdy dochází ke spalování kalorií a současně ke zrychlení metabolismu.

Jaké další výhody má běhání?

Kromě hubnutí a vylepšení fyzické kondice je pravidelné běhání spojeno s několika dalšími fyzickými i psychickými výhodami.

Běh:

 • zpomaluje proces stárnutí
 • ochraňuje před osteoporózou
 • vylepší spánek
 • posílí imunitu
 • sníží tlak, cholesterolovou hladinu
 • zvýší energii a schopnost se soustředit
 • snížíte agresivitu a napětí
 • lépe odoláte stresu, depresím a úzkostem
 • budete se cítit zdravě a šťastně

Kvůli hubnutí se hodně naběháte

Běh je ideální pro shození několika kilogramů, ale musíte se běhu věnovat alespoň třikrát za týden. Maximální počet běhů je pět týdně, protože tělo potřebuje i čas na odpočinek. Běhání by mělo trvat vždy okolo tři čtvrtě hodiny ve stanovený den.

Sestavte si svůj tréninkový plán, kde se nemá smysl přeceňovat. Čím delší a volnější bude běhání, tím dříve se podaří nastartovat spalování tuků. Ze začátku si dejte lehčí cíle, poté můžete přidávat. Běžecká kondice se buduje dva až tři měsíce. Kondice se postupně zlepší a zvětší se též aktivní svalová hmota.

Běhání a hubnutí

Pravidelný pohyb má výrazný vliv na hubnutí

Kromě běhání je nutné upravit jídelníček a zaměřit se na vyšší příjem bílkovin a vitamínů. Zapomeňte na vynechávání některých jídel a na šílené diety. Běhání vyčerpává a je nutné doplnit správné živiny, abyste nespalovali místo tuků svaly. Musíte jíst pravidelně, alespoň 5x denně.

Správné běhání

Důležité je dodržování správné techniky běhání. Před vyběhnutím se zahřejte například strečinkem nebo rychlou chůzí. Nechtějte hned běhat hodně dlouhé tratě – tempo, rychlost a vzdálenost přizpůsobte své momentální fyzické kondici. Ohlídejte si tepovou frekvenci, aby mohlo dojít k rychlejšímu hubnutí. Každý týden si zkuste přidat několik minut navíc, anebo zvyšujte postupně tempo. Vyzkoušejte i další cviky na hubnutí.

Máte vlastní zkušenost ohledně hubnutí při běhání? Zapojte se do diskuze dole pod článkem.

Chcete opravdu zhubnout? Žádná zázračná dieta neexistuje!


Chcete jednou pro vždy zhubnout bez hladovění, jo-jo efektu a zbytečné dřiny ve fitku? Máme pro vás řešení. Unikátní metoda hubnutí, která funguje!


Ti, kteří zhubli, na to šli chytře:

– Nedrželi hladovky
– Netrápili se zbytečně ve fitness
– Neutráceli peníze za předražené prášky

Chci se dozvědět více a zhubnout

Podobné články

Hubnutí břicha – praktické tipy
6527
Posilování břišních svalů nevede k odstranění tukových zásob na břiše! Je to pro vás novinkou? Jistě je posilování břicha potřebné, ale i když budete cvičit opravdu hodně na břicho, vaše svaly se skryjí pod vrstvami tuku. Jak tedy dosáhnout plochého ...
13 denní diety na hubnutí
9522
Chcete zhubnout a za krátký čas? Je to vůbec možné ztratit několik kil za 13 dní diety? Ano, i za tuto dobu můžete zhubnout, ale berte v úvahu fakt, že po dietě na třináct dní nepůjde o dlouhodobý efekt. Lepším řešením bude změna vašeho jídelníčku , ...
Hubnutí začíná v hlavě
3120
Mizerná skladba jídel, špatné stravovací návyky, nedostatek pohybu – to jsou nejvýznamnější příčiny nadváhy. Mnoho lidí se doslova přecpává jídlem až večer, kdy najde trochu klidu po celodenním stresu.Jenže všechno je špatně, tělo potřebuje jíst ...
Hubnutí bez diet a cvičení: Jak na to?
2642
Přemýšlíte nad otázkou, zda je vůbec možné hubnout bez diet a cvičení? Říkáte si, že nemáte sílu na dodržování diety srovnatelné s hladovkou a cvičení vás nijak nebere? Odpověď vás jistě potěší – ano, je to možné!Navíc vám nebudeme doporučovat žá...
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Označeno s: , ,
One comment on “Běhání a hubnutí
 1. Kolíčková Iva napsal:

  Já běhám strašně ráda ale ne pro všechny je běh vhodný. Obzvlášť by si měly dávat pozor lidé s problémy se srdcem.

  No votes yet.
  Please wait...
  Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Stačí vyplnit jméno a email.

*