Hubnutí břicha – praktické tipy

Posilování břišních svalů nevede k odstranění tukových zásob na břiše! Je to pro vás novinkou? Jistě je posilování břicha potřebné, ale i když budete cvičit opravdu hodně na břicho, vaše svaly se skryjí pod vrstvami tuku. Jak tedy dosáhnout plochého břicha?

Hubněte břicho díky cvičení

Posilovací cviky na břicho pomáhají ke zpevnění či vybudování svalů, ale nemají příliš velký účinek na hubnutí. Tuk se z těla spaluje rovnoměrně, proto není přirozené spalovat jen určitou část těla. Zaměřte se tedy na hubnutí celého těla a zároveň zhubněte i na břiše.

Pokud budete cvičením zaměstnávat největší svalové části, půjde i hubnutí břicha. Vybírejte si tedy cviky na stehenní a hýžďové svaly. Každopádně při vysoké nadváze se doporučuje nejprve něco shodit celkově a až poté se soustředit na posilovací cviky. Jen tak se vyhnete zbytečnému zatěžování zad a krční páteře.

Hubnutí břicha při aerobním cvičení

Velmi účinné jsou na spalování tuků aerobní aktivity. Musí se však provádět minimálně třicet minut. Zkusit lze běhání v takovém tempu, abyste vydrželi alespoň hodinu. Jestliže se vám běh nezamlouvá, přejděte na svižnou chůzi, jízdu na kole či na bruslích. Vyhovující jsou i hodiny aerobicu, zumby, skákání na trampolíně, skoky přes švihadlo. Jestliže nemáte čas nikam chodit, běhat a hlavně je nedosažitelné být na lekci v daný čas, pořiďte si domů rotoped nebo spin kolo.

Jídelníček ke snižování hmotnosti

Hubnout na břiše není zrovna snadné. Ptáte se, zda to jde i bez cvičení? Nečekejte žádná doporučení na zázračné pomůcky a přípravky. Řešení naleznete nejen v úpravě jídelníčku. Jestliže potřebujete zhubnout na břiše jen nepatrně, dělejte doporučené cviky a do jídelníčku zařaďte více bílkovin, v menší míře tuky a sacharidy. K docílení snížení kilogramů jezte pravidelně, alespoň každé tři hodiny. Zde jsme psali o tom, jak vypadá zdravý jídelníček.

Co například bude obsahovat váš jídelníček?

  • tmavé těstoviny
  • ořechy, semínka
  • kvalitní uzeniny a maso
  • mléčné výrobky
  • luštěniny
  • ovesné vločky
  • tmavou rýži
  • celozrnné pečivo
  • zeleninu, ovoce

Nezapomeňte na to, že hubnutí je velmi individuální proces, pří kterém je potřeba brát v potaz váš věk, predispozice, procenta tuku a svalů v těle, životní styl a další faktory. Žádná zázračná dieta nefunguje bez vaší vědomé snahy a změny celkového životního stylu.

Chcete opravdu zhubnout? Žádná zázračná dieta neexistuje!


Chcete jednou pro vždy zhubnout bez hladovění, jo-jo efektu a zbytečné dřiny ve fitku? Máme pro vás řešení. Unikátní metoda hubnutí, která funguje!


Ti, kteří zhubli, na to šli chytře:

– Nedrželi hladovky
– Netrápili se zbytečně ve fitness
– Neutráceli peníze za předražené prášky

Chci se dozvědět více a zhubnout

Podobné články

Jak rychle zhubnout
6630
Rychlé hubnutí se příliš nedoporučuje, ale pokud budete mít chuť a odhodlání, klidně se vám podaří shodit 10 kg už za dva týdny. Nicméně můžete mít k tomu velký důvod, například svatbu, důležité setkání atd. Jakmile dotáhnete hubnutí deseti kil do ús...
Hubnutí po porodu
2462
Každá žena prožívá těhotenství jinak, tedy i jinak přibere. Některé partie se vrátí po porodu do normálu, jiné naopak. Toužíte mít zase tělo ve formě a potřebujete zhubnout? Zapomeňte na drastické diety, prášky na hubnutí, hladovky a jiné podivné exp...
13 denní diety na hubnutí
8971
Chcete zhubnout a za krátký čas? Je to vůbec možné ztratit několik kil za 13 dní diety? Ano, i za tuto dobu můžete zhubnout, ale berte v úvahu fakt, že po dietě na třináct dní nepůjde o dlouhodobý efekt. Lepším řešením bude změna vašeho jídelníčku , ...
Jak zhubnout 10 kg
6175
Pravdou je, že shodit deset kilo zase nedá tolik práce, daleko náročnější bude si kila dole udržet. Proto se nevrhejte do zázraky slibujících diet, které vám sice mohou snížit váhu velice rychle, ale ve většině případů dojde k nemilému jo-jo efektu, ...
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Označeno s: , , , ,