Hubnutí bez diet a cvičení: Jak na to?

Přemýšlíte nad otázkou, zda je vůbec možné hubnout bez diet a cvičení? Říkáte si, že nemáte sílu na dodržování diety srovnatelné s hladovkou a cvičení vás nijak nebere? Odpověď vás jistě potěší – ano, je to možné!

Navíc vám nebudeme doporučovat žádné léky, přístroje a zázračné přípravky. Zhubnout dokážete díky změnám ve vašem životním běhu za senzačními pochoutkami.

Skvělé výsledky v hubnutí

Zapomeňte na drastické diety a také na na to, že chcete zhubnout hodně kil v krátkém čase. Doporučuje se pozvolné hubnutí. A proč je lepší? Udržíte si svou novou váhu!

Rychlé ztráty kil se většinou spojují s brzkým zklamáním – polapí vás jo-jo efekt a zděsíte se z pohledu na váhu, protože budete mít ještě nějaké to kilčo navíc, než před začátkem cesty za vysněnou postavou. Ze Začátku se zaměřte na několik menších změn. Uvidíte, že váha půjde dolů! Sice ne bleskovým tempem, ale pomaleji a jistě!

Několik tipů na přirozené hubnutí

Hubnutí bez diet a cvičení

Hubnutí bez diet a cvičení je možné

Tip 1: Zrychlete svůj zpomalený metabolismus

Příčinou nadváhy může být i zpomalený metabolismus. Znovu jde správně nastartovat, ale počítejte s faktem, že to bude trvat týdny i rok. K nastartování vám pomůže pravidelná strava 5x denně a pohyb. Nemusíte se nutit ke cvičení, snažte se aspoň chodit co nejvíce pěšky.

Nezapomínejte na snídani bez rychlých cukrů, jezte stravu bohatou na bílkoviny. Ideální jídelníček by mělo tvořit 10 – 30 % bílkovin, 40 – 50% sacharidů a 30 – 35% tuků z celkového energetického příjmu za den. Snězte aspoň 500 g zeleniny denně a 250 g ovoce. Kromě stravy je nutné i pravidelné pití. Pokud si nemáte jistotu, že váš bazální metabolismus funguje správně, můžete si ho nechat změřit.

Tip 2: Chcete zhubnout? Nasnídejte se!

Nechcete snídat? Výmluvy na nedostatek času či nechuť nechte stranou. Tělo ráno potřebuje novou energii, když mu ji nedáte, zastaví hubnutí a zpomalí proces spalování tuků. Bez snídaně nevykročte z domu. Pokud s tím máte problémy, začněte zlehka – dejte si ráno třeba sklenici čerstvého džusu, celozrnnou sušenku nebo koktejl z ovoce.

Nezapomeňte na zdravou snídani

Nezapomeňte na zdravou snídani

Později si už dopřejte plnohodnotnou snídani – kaši z ovesných vloček s ovocem, celozrnné pečivo se sýrem nebo se šunkou, celozrnné neochucené cereálie, jogurt, vejce, sójové výrobky, zeleninu apod.

 

 

Tip 3: Přejete si zhubnout? Žádné ponocování!

Při snaze zhubnout se vyplatí mít kvalitní a dostatečně dlouhý spánek. Podle věděckých poznatků se delší spánek omezuje rozvíjení genů spojených s obezitou. U kratšího je to naopak. Samotný spánek vám žádné hubnutí nepřinese, ale jako součást zdravého životního stylu pomůže ke splnění vašich hubnoucích plánů.

Tip 4: Svačte, i když nemáte hlad

Možná nepociťujete hlad mezi hlavními jídly, ale tělo ve skutečnosti hlad má. Potřebuje nějak překlenout dobu do většího jídla. Minimálně jednu svačinu denně doplňte tvarohem nebo jogurtem.

Dále jezte celozrnné pečivo, ovoce, zeleninu, ořechy, mandle, semínka, sušené ovoce. Výbornou svačinu tvoří třeba tvaroh smíchaný s jemně nastrouhanou mrkví a nasekanou paprikou.

Chcete opravdu zhubnout? Žádná zázračná dieta neexistuje!


Chcete jednou pro vždy zhubnout bez hladovění, jo-jo efektu a zbytečné dřiny ve fitku? Máme pro vás řešení. Unikátní metoda hubnutí, která funguje!


Ti, kteří zhubli, na to šli chytře:

– Nedrželi hladovky
– Netrápili se zbytečně ve fitness
– Neutráceli peníze za předražené prášky

Chci se dozvědět více a zhubnout

Podobné články

Hubnutí břicha – praktické tipy
6527
Posilování břišních svalů nevede k odstranění tukových zásob na břiše! Je to pro vás novinkou? Jistě je posilování břicha potřebné, ale i když budete cvičit opravdu hodně na břicho, vaše svaly se skryjí pod vrstvami tuku. Jak tedy dosáhnout plochého ...
Běhání a hubnutí
4682
Chcete zhubnout díky běhání? Skvělá volba! Jedná se o nejpřirozenější pohyb, kdy dochází ke spalování kalorií a současně ke zrychlení metabolismu. Jaké další výhody má běhání? Kromě hubnutí a vylepšení fyzické kondice je pravidelné běhání spojeno s...
13 denní diety na hubnutí
9522
Chcete zhubnout a za krátký čas? Je to vůbec možné ztratit několik kil za 13 dní diety? Ano, i za tuto dobu můžete zhubnout, ale berte v úvahu fakt, že po dietě na třináct dní nepůjde o dlouhodobý efekt. Lepším řešením bude změna vašeho jídelníčku , ...
Hubnutí začíná v hlavě
3119
Mizerná skladba jídel, špatné stravovací návyky, nedostatek pohybu – to jsou nejvýznamnější příčiny nadváhy. Mnoho lidí se doslova přecpává jídlem až večer, kdy najde trochu klidu po celodenním stresu.Jenže všechno je špatně, tělo potřebuje jíst ...
Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Označeno s: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Stačí vyplnit jméno a email.

*