Dukanova dieta: 3. upevňující fáze

Konsolidační fáze Dukanovy diety slibuje návrat k dříve zakázaným potravinám do jídelníčku. Po docílení stanovené hmotnosti se musí předejít jojo efektu, který se bez hlídání stoprocentně dostaví, když došlo k rychlému ubývání váhy.

V konsolidační fázi se připravte, že na každý dosud shozený kilogram se drží deset dní podle zásad této fáze. Podívejte se také na 1. fázi a 2. fázi dukanovy diety.

Pestrý jídelníček znovu na scéně!

Ve třetí fázi Dukanovy diety se rozšíří stravovací režim a váš jídelníček bude zase pestrý. Ovšem je třeba zohledňovat snahu o udržení váhy a zabránění jojo efektu. Tělo bude mít tendenci k obnově zmizelých zásob, proto by vám vydatné jídlo mohlo způsobit nechtěné následky rychlého přibývání kil. Váš metabolismus se však pomocí doporučených potravin zklidní a jojo efekt vás nebude strašit.

Doba trvání

Čas potřebný na tuto fázi se odvíjí podle dosaženého úbytku váhy. Spočítáte si ji jednoduše – na jeden shozený kilogram musíte vydržet 10 dní. Pokud jste zhubli 10 kg, musíte vytrvat v této fázi 100 dní.

Co vás čeká ve 3. fázi Dukanovy diety?

V této části diety už nebudete shazovat kilogramy, ale cílem je udržení hmotnosti. V jídelníčku budete mít vyváženou stravu. Proč deset dní na jeden ztracený kilogram? Právě tak dlouho organismus zapomíná na dřívější hmotnost. Konsolidační fázi si rozdělte na dvě části, tedy počet dní si rozdělte (pokud vás čeká 50 dní, první část je 25 dní, druhá dalších 25 dní).

Během první části si lze dopřát jednu porci ovoce za den a jednu škrobovitou potravinu. Každý týden si udělejte pořádnou hostinu. Ve druhé části lze jíst dvě porce ovoce za den a dvě škrobovité potraviny. Hostiny už můžete uspořádat dvě! Dodržovat budete konzumaci jídel povolených potravin z druhé fáze, k nim přibude ovoce, další sýry, některé škroboviny a pečivo. Nesmíte ale zapomenout na pravidla, jinak snadno přejdete k nevhodným potravinám.

Další pravidla pro 3. konsolidační fázi Dukanovy diety:

– důležité je hodně pít, aspoň 1,5 l za den, voda zvýší účinek diety
– v konsolidační fázi se jí 2,5 polévkových lžic ovesných otrub denně
– můžete si dopřát všechno ovoce v doporučených porcích kromě banánů, sušených plodů, hroznového vína a třešní, u drobného ovoce tvoří porci jedna hrst (malin, jahod, ostružin apod.), u většího jde o jeden kus – jablko, hruška, pomeranč, broskev
– máte nárok na dva krajíčky celozrnného chleba za den
– dopřejte si až 40 g zrajícího sýra za den
– v první části konsolidační fáze lze jednu porci škrobovin, ve druhé pak dvě porce (220 g denně těstovin, rýže natural, kuskusu, polenty, bulguru, obilných zrn, čočky, fazolí a hrachu. Pouze 125 g za den je povoleno pro brambory a loupanou rýži)
– jednou za týden můžete sníst porci vepřové pečeně nebo jehněčí kýty
– jednou a později dvakrát týdně si dávejte jídlo bez jakýchkoliv omezení (hostina)

Chcete opravdu zhubnout? Žádná zázračná dieta neexistuje!


Chcete jednou pro vždy zhubnout bez hladovění, jo-jo efektu a zbytečné dřiny ve fitku? Máme pro vás řešení. Unikátní metoda hubnutí, která funguje!


Ti, kteří zhubli, na to šli chytře:

– Nedrželi hladovky
– Netrápili se zbytečně ve fitness
– Neutráceli peníze za předražené prášky

Chci se dozvědět více a zhubnout

Podobné články

Dukanova dieta: 4. stabilizační fáze
3554
Stabilizační fáze Dukanovy diety je závěrečnou a zároveň klíčovou. Právě v této fázi se rozhodne, jestli jste zhubli s úspěchem nebo naopak. Až do konce svého života musíte dodržovat tři snadná opatření, kam patří například bílkovinový čtvrtek. Shoz...
Dukanova dieta: 1. útočná fáze
20932
Útočná fáze Dukanovy diety se skládá pouze z potravin s obsahem bílkovin. Jedná se o krátkou a rychlou fázi s čistými bílkovinami, kdy velice snadno hubnete. První tři dny 1. útočné fáze Dukanovy diety První den Tělo si přivyká na nové složení jíd...
Dukanova dieta: 2. plynulá fáze
14312
Plynulá fáze Dukanovy diety se zakládá na střídání čistých bílkovin a bílkovin se zeleninou. Konkrétně jde o to, že jídelníček bude jeden den pouze bílkovinový a druhý den bude obsahovat bílkoviny a zeleninu. Jakmile tato fáze skončí, dostanete se na...
Dukanova dieta: diskuze
7432
Dukanova dieta není již žádným nováčkem mezi dietními postupy. Už jste ji vyzkoušeli? Chcete se do toho pustit? Možná vás inspirují nebo naopak odradí některé názory z diskuzního fóra, kde se o své zkušenosti s dietou dělí skutečné osoby. Dukanova di...
No votes yet.
Please wait...
Označeno s:
0 comments on “Dukanova dieta: 3. upevňující fáze
  1 Pings/Trackbacks pro "Dukanova dieta: 3. upevňující fáze"
  1. […] 3. upevňující fáze […]

   No votes yet.
   Please wait...

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Stačí vyplnit jméno a email.

  *