Dukanova dieta: 1. útočná fáze

Útočná fáze Dukanovy diety se skládá pouze z potravin s obsahem bílkovin. Jedná se o krátkou a rychlou fázi s čistými bílkovinami, kdy velice snadno hubnete.

První tři dny 1. útočné fáze Dukanovy diety

První den

Tělo si přivyká na nové složení jídelníčku. Připravte se na boj, protože není možné sáhnout po oblíbené pochoutce, ale jen po povolené potravině. Bez omezení se pusťte do libové šunky, ryb, telecího nebo hovězího masa.

Dopřejte si surimi tyčinky, uzenou tresku, lososa i tuňáka v konzervě. Povoleny jsou také langusty, ústřice a odtučněné mléčné výrobky. Jíst lze i pudinky či míchaná vajíčka.

Druhý den

Opět vás čekají jenom povolené potraviny. Budete procházet menší únavou a fyzická zátěž vám dá zabrat. Doporučuje se vyhýbat náročnějším pohybovým aktivitám, protože tělo vynakládá hodně energie na spalování.

Třetí den

Pocítíte jisté změny. Hlavně zmizí pocity hladu a únava se dá na ústup. Váha půjde dolů a nadšení vám naopak dost stoupne. Můžete se však dostat do situace, kdy pocítíte přejedenost některými potravinami, které například nemáte moc v lásce.

Po třetím dni se ale ztratí chutě na sladkosti a rovněž se s vámi rozloučí vlčí hlad. Do jogurtů si přidávejte ovesné otruby, které zabrání případné zácpě z bílkovinové stravy. Nesmíte zapomínat dostatečně pít.

Doba trvání

1. fáze může trvat od jednoho do 7 dnů – podle plánovaného úbytku hmotnosti. Délka útočné fáze dále závisí na věku a na plánovaném úbytku váhy. Rovněž se zohledňuje počet diet vyzkoušených v minulosti.

Útok pro úbytek do 5 kg: Neodstartujte moc rychle, měl by stačit jeden den v této fázi.
Útok pro úbytek do 10 kg: Postačí tři dny s čistými bílkovinami.
Útok pro úbytek od 10 kg do 20 kg: Útočnou fázi dodržujte pět dní. Počítejte se zápachem z úst a pocitem sucha – jde o signál hubnutí. Hodně pijte a lze žvýkat žvýkačky bez cukru. Držte se pravidla tří jídel za den. Nebojte se stoupat na váhu, protože úbytky vás povzbudí.
Útok pro úbytek nad 20 kg: Při silné obezitě nebo po praktikování mnoha druhů diet se doporučuje držet útočnou fází 7 dní. Neopomínejte pravidelně a hodně pít, jezte jen povolené potraviny ze seznamu, nevynechávejte žádné denní jídlo.

Naplňte si lednici vhodnými potravinami a zácpu řešte ovesnými otrubami. Krizi pocítíte třetí den – chuť na sladké, hlad. Do denního režimu zařaďte 20 minut chůze.

Další pravidla pro 1. útočnou fázi Dukanovy diety

– co je povolené jíst, to můžete konzumovat v libovolném množství
– vypijte minimálně 1,5 l vody za den
– jezte 1,5 polévkových lžic denně ovesných otrub
– fázi čistých bílkovin oceníte i v době, kdy přibýváte na váze nebo se cítíte nafoukle např. před menstruací. Stačí držet dva nebo tři bílkovinové dny a tělo zase začne fungovat správně.

V dalším článku si můžete přečíst o následující fázi: Dukanova dieta: 2. plynulá fáze.

Chcete opravdu zhubnout? Žádná zázračná dieta neexistuje!


Chcete jednou pro vždy zhubnout bez hladovění, jo-jo efektu a zbytečné dřiny ve fitku? Máme pro vás řešení. Unikátní metoda hubnutí, která funguje!


Ti, kteří zhubli, na to šli chytře:

– Nedrželi hladovky
– Netrápili se zbytečně ve fitness
– Neutráceli peníze za předražené prášky

Chci se dozvědět více a zhubnout

Podobné články

Ketonová dieta – vše co potřebujete vědět
6947
Ketonová dieta se zakládá na spalování tuků a necítíte během ní hlad. Při dietě se jí především bílkoviny, sacharidů si dopřáváte jen minimum. A právě z tohoto důvodu dochází v těle ke spalování tuků. Ketonová dieta na 5 dní Ketonová dieta na 5 dní...
Dukanova dieta verze 2
8377
Dukanova dieta je velice populární hlavně mezi ženami a existuje již několik variant. U Dukanovy diety si sami určíte, jak dlouho ji budete držet – resp. kolik kilogramů chcete zhubnout.Při dietě nemusíte hladovět. Autorem je francouzský odborník...
Nejlepší a nejúčinnější diety na hubnutí
15414
Začínáte se ztrácet mezi různými druhy diet? Nevíte, pro co se rozhodnout v nabídce stovek dietních jídelníčků, dietních postupů, zázračných receptů, pilulek, léků na hubnutí? Souhrn těch nejlepších diet vám jistě usnadní výběr, navíc vám doporučíme ...
Dukanova dieta: Jaké jsou zkušenosti
9267
Dukanova dieta se již dostala do povědomí mnohých lidi, zkoušejících různé typy diet. Dukanova dieta se zakládá na stravě velice bohaté na bílkoviny. S cukry a škroby se během diety setkáte pouze v omezené míře. Autorem je francouzský doktor Pierre D...
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Označeno s:
One comment on “Dukanova dieta: 1. útočná fáze
 1. Irisiadass napsal:

  Zdravím , jen bych se chtěla zeptat, v jaké úpravě mám jíst to maso??? Vařené pečené ,smažené já to maso jím jen vařené ve vodě,a sním jíst uzeniny???

  No votes yet.
  Please wait...
  Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
3 Pings/Trackbacks pro "Dukanova dieta: 1. útočná fáze"
 1. […] Více o Dukanově dietě – 1. fáze. […]

 2. […] dosud shozený kilogram se drží deset dní podle zásad této fáze. Podívejte se také na 1. fázi a 2. fázi dukanovy […]

 3. […] dieta funguje na principu spalování kalorií trávením bílkovin. Dělí se na čtyři fáze: útočnou, plynulou, upevňující a stabilizační. Délka jednotlivých fází záleží na tom, kolik […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Stačí vyplnit jméno a email.

*