Dukanova dieta: 3. upevňující fáze

Konsolidační fáze Dukanovy diety slibuje návrat k dříve zakázaným potravinám do jídelníčku. Po docílení stanovené hmotnosti se musí předejít jojo efektu, který se bez hlídání stoprocentně dostaví, když došlo k rychlému ubývání váhy.

V konsolidační fázi se připravte, že na každý dosud shozený kilogram se drží deset dní podle zásad této fáze. Podívejte se také na 1. fázi a 2. fázi dukanovy diety.

Pestrý jídelníček znovu na scéně!

Ve třetí fázi Dukanovy diety se rozšíří stravovací režim a váš jídelníček bude zase pestrý. Ovšem je třeba zohledňovat snahu o udržení váhy a zabránění jojo efektu. Tělo bude mít tendenci k obnově zmizelých zásob, proto by vám vydatné jídlo mohlo způsobit nechtěné následky rychlého přibývání kil. Váš metabolismus se však pomocí doporučených potravin zklidní a jojo efekt vás nebude strašit.

Doba trvání

Čas potřebný na tuto fázi se odvíjí podle dosaženého úbytku váhy. Spočítáte si ji jednoduše – na jeden shozený kilogram musíte vydržet 10 dní. Pokud jste zhubli 10 kg, musíte vytrvat v této fázi 100 dní.

Co vás čeká ve 3. fázi Dukanovy diety?

V této části diety už nebudete shazovat kilogramy, ale cílem je udržení hmotnosti. V jídelníčku budete mít vyváženou stravu. Proč deset dní na jeden ztracený kilogram? Právě tak dlouho organismus zapomíná na dřívější hmotnost. Konsolidační fázi si rozdělte na dvě části, tedy počet dní si rozdělte (pokud vás čeká 50 dní, první část je 25 dní, druhá dalších 25 dní).

Během první části si lze dopřát jednu porci ovoce za den a jednu škrobovitou potravinu. Každý týden si udělejte pořádnou hostinu. Ve druhé části lze jíst dvě porce ovoce za den a dvě škrobovité potraviny. Hostiny už můžete uspořádat dvě! Dodržovat budete konzumaci jídel povolených potravin z druhé fáze, k nim přibude ovoce, další sýry, některé škroboviny a pečivo. Nesmíte ale zapomenout na pravidla, jinak snadno přejdete k nevhodným potravinám.

Další pravidla pro 3. konsolidační fázi Dukanovy diety:

– důležité je hodně pít, aspoň 1,5 l za den, voda zvýší účinek diety
– v konsolidační fázi se jí 2,5 polévkových lžic ovesných otrub denně
– můžete si dopřát všechno ovoce v doporučených porcích kromě banánů, sušených plodů, hroznového vína a třešní, u drobného ovoce tvoří porci jedna hrst (malin, jahod, ostružin apod.), u většího jde o jeden kus – jablko, hruška, pomeranč, broskev
– máte nárok na dva krajíčky celozrnného chleba za den
– dopřejte si až 40 g zrajícího sýra za den
– v první části konsolidační fáze lze jednu porci škrobovin, ve druhé pak dvě porce (220 g denně těstovin, rýže natural, kuskusu, polenty, bulguru, obilných zrn, čočky, fazolí a hrachu. Pouze 125 g za den je povoleno pro brambory a loupanou rýži)
– jednou za týden můžete sníst porci vepřové pečeně nebo jehněčí kýty
– jednou a později dvakrát týdně si dávejte jídlo bez jakýchkoliv omezení (hostina)

Chcete opravdu zhubnout? Žádná zázračná dieta neexistuje!


Chcete jednou pro vždy zhubnout bez hladovění, jo-jo efektu a zbytečné dřiny ve fitku? Máme pro vás řešení. Unikátní metoda hubnutí, která funguje!


Ti, kteří zhubli, na to šli chytře:

– Nedrželi hladovky
– Netrápili se zbytečně ve fitness
– Neutráceli peníze za předražené prášky

Chci se dozvědět více a zhubnout

Podobné články

Ketonová dieta – vše co potřebujete vědět
6883
Ketonová dieta se zakládá na spalování tuků a necítíte během ní hlad. Při dietě se jí především bílkoviny, sacharidů si dopřáváte jen minimum. A právě z tohoto důvodu dochází v těle ke spalování tuků. Ketonová dieta na 5 dní Ketonová dieta na 5 dní...
Dukanova dieta verze 2
8315
Dukanova dieta je velice populární hlavně mezi ženami a existuje již několik variant. U Dukanovy diety si sami určíte, jak dlouho ji budete držet – resp. kolik kilogramů chcete zhubnout.Při dietě nemusíte hladovět. Autorem je francouzský odborník...
Nejlepší a nejúčinnější diety na hubnutí
15314
Začínáte se ztrácet mezi různými druhy diet? Nevíte, pro co se rozhodnout v nabídce stovek dietních jídelníčků, dietních postupů, zázračných receptů, pilulek, léků na hubnutí? Souhrn těch nejlepších diet vám jistě usnadní výběr, navíc vám doporučíme ...
Dukanova dieta: Jaké jsou zkušenosti
9151
Dukanova dieta se již dostala do povědomí mnohých lidi, zkoušejících různé typy diet. Dukanova dieta se zakládá na stravě velice bohaté na bílkoviny. S cukry a škroby se během diety setkáte pouze v omezené míře. Autorem je francouzský doktor Pierre D...
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Označeno s:
0 comments on “Dukanova dieta: 3. upevňující fáze
    1 Pings/Trackbacks pro "Dukanova dieta: 3. upevňující fáze"

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Stačí vyplnit jméno a email.

    *