Dukanova dieta: 4. stabilizační fáze

Stabilizační fáze Dukanovy diety je závěrečnou a zároveň klíčovou. Právě v této fázi se rozhodne, jestli jste zhubli s úspěchem nebo naopak. Až do konce svého života musíte dodržovat tři snadná opatření, kam patří například bílkovinový čtvrtek.

Shozená kila natrvalo

Ve stabilizační fázi se budete hlídat a uvědomovat si, jakou práci vám dalo shodit všechna kila navíc. Je dobré si udržet správnou rovnováhu mezi příjmem a výdejem energie, jen tak se vám podaří udržet novou váhu.

V této fázi vás čeká zmiňovaný bílkovinový den týdně (čtvrtek). Druhým opatřením je chodit do schodů pěšky a třetím denní konzumace tří lžic ovesných otrub. Zařazení pohybu je velice důležité, protože sedavý způsob vám přinese kilogramy navíc. Postačí svižná chůze denně, několik snadných cviků.

Doba trvání

Poslední fáze Dukanovy diety se drží co nejdéle, v ideálním případě po zbytek života.

 

Jídlo pro bílkovinové čtvrtky

Seznam jídel pro bílkovinové čtvrtky v poslední fázi Dukanovy diety se odlišuje od útočné fáze. Vybírejte si jen nejčistší bílkoviny. Dopřávejte si ryby, ale pamatujte, že k zakázaným patří uzený losos, olejovky, makrela v hořčičné omáčce, sardinky v oleji a tuňák v oleji.

Z mas jsou povolené hovězí steaky, hovězí svíčková, koňské maso, telecí řízek, rostbíf, králičí maso, sekaný biftek a telecí pečeně. Z drůbeže můžete jíst holuba, krůtu, křepelky, kuřecí prsíčka, kuřecí horní stehno, perličky. Povolená jsou i vejce, ale ve vydatnějších týdnech si dávejte je bílky. Z mléčných výrobků patří k povoleným netučné tvarohy a nízkotučné jogurty. Dále jezte ústřice, hřebenatky a krevety.

Povolené odlehčené potraviny pro 4. fázi Dukanovy diety

V poslední fázi se zaměřte na kvalitní potraviny bez obsahu přidaných cukrů a tuků. Kupujte si nízkotučné, odtučněné a netučné mléčné výrobky, sýry, šunky, máslo nebo omáčky. Bez cukru seženete sušenky, bonbony i žvýkačky.

Při dietě si můžete připravovat různé placky, tyčinky a sušenky z ovesných otrub. Do potravy si můžete přidávat aromata, abyste vylepšili vůni a chuť.

Další pravidla pro 4. stabilizační fázi Dukanovy diety:

– ve stabilizační fázi a po zbytek života se jí 3 polévkové lžíce ovesných otrub denně
– mějte v jídelníčku potraviny podporující hubnutí
– jezte shirataki z konjaku – neobsahují žádné kalorie
– výborný je agar-agar z mořských řas – připravuje se vsypáním do tekutiny
– jídla dochucujte kořenícími směsi z bylinek, zeleniny a řas
– prospěšné jsou palmové výhonky
– při chutích zkuste bylinné pastilky, kterých můžete denně vycucat i několik
– při chuti na čokoládu zvolte odtučněné kakao, připravte si z něho i různé zákusky
omezte solení
– z tolerovaných potravin zkuste například čokoládový fondán z kukuřičného škrobu a odtučněného kakaa nebo oříškovo-čokoládovou pomazánku (1 lžíci denně)

Chcete opravdu zhubnout? Žádná zázračná dieta neexistuje!


Chcete jednou pro vždy zhubnout bez hladovění, jo-jo efektu a zbytečné dřiny ve fitku? Máme pro vás řešení. Unikátní metoda hubnutí, která funguje!


Ti, kteří zhubli, na to šli chytře:

– Nedrželi hladovky
– Netrápili se zbytečně ve fitness
– Neutráceli peníze za předražené prášky

Chci se dozvědět více a zhubnout

Podobné články

Ketonová dieta – vše co potřebujete vědět
6941
Ketonová dieta se zakládá na spalování tuků a necítíte během ní hlad. Při dietě se jí především bílkoviny, sacharidů si dopřáváte jen minimum. A právě z tohoto důvodu dochází v těle ke spalování tuků. Ketonová dieta na 5 dní Ketonová dieta na 5 dní...
Dukanova dieta verze 2
8371
Dukanova dieta je velice populární hlavně mezi ženami a existuje již několik variant. U Dukanovy diety si sami určíte, jak dlouho ji budete držet – resp. kolik kilogramů chcete zhubnout.Při dietě nemusíte hladovět. Autorem je francouzský odborník...
Nejlepší a nejúčinnější diety na hubnutí
15405
Začínáte se ztrácet mezi různými druhy diet? Nevíte, pro co se rozhodnout v nabídce stovek dietních jídelníčků, dietních postupů, zázračných receptů, pilulek, léků na hubnutí? Souhrn těch nejlepších diet vám jistě usnadní výběr, navíc vám doporučíme ...
Dukanova dieta: Jaké jsou zkušenosti
9241
Dukanova dieta se již dostala do povědomí mnohých lidi, zkoušejících různé typy diet. Dukanova dieta se zakládá na stravě velice bohaté na bílkoviny. S cukry a škroby se během diety setkáte pouze v omezené míře. Autorem je francouzský doktor Pierre D...
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Označeno s:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Stačí vyplnit jméno a email.

*