Dukanova dieta verze 2

Dukanova dieta je velice populární hlavně mezi ženami a existuje již několik variant. U Dukanovy diety si sami určíte, jak dlouho ji budete držet – resp. kolik kilogramů chcete zhubnout.

Při dietě nemusíte hladovět. Autorem je francouzský odborník na výživu doktor Pierre Dukan. Díky dietě se již podařilo zhubnout mnoha ženám a mužům. Výhodou je, že si lze váhu udržet.

Dukanova dieta má 4 fáze

Dukanova dieta je vyvážený a pomalý postup, jak úspěšně a trvale shodit nadbytečné kilogramy. Dieta se dělí na čtyři fáze, ty se musí střídat. První dvě fáze povolují jíst určité potraviny podle chuti. Pro každou fázi je dán jídelníček, resp. povolené potraviny.

Fáze 1: Útočná

Budete jíst pouze potraviny bohaté na bílkoviny. Tato fáze je krátká, ale váha půjde rychle dolů

Fáze 2: Střídavá

Budete střídat čisté bílkoviny a bílkoviny obohacené o zeleninu. V jídelníčku budete mít jeden den jen bílkoviny a druhý den zeleninu s bílkovinami. Tato fáze skončí, jakmile docílíte stanovené hmotnosti.

Fáze 3: Konsolidační

Na váš jídelníček se vrací dříve zakázané potraviny. Tělo dosáhne požadované hmotnosti, ale je potřeba se vyvarovat jo-jo efektu. Každý shozený kilogram bude spojen s deseti dny v konsolidační fázi.

Fáze 4: Stabilizační

Tato fáze rozhodne o úspěchu diety. Do konce života budete muset například dodržovat bílkovinný čtvrtek.

Dukanova dieta verze 2

Nutriční schodiště doprovází druhou verzi Dukanovy diety. Jedná se o sedm kroků, které můžete udělat během týdne. Každý den si do jídelníčku přidáte novou skupinu potravin a můžete tak získat další motivaci pro rychlé hubnutí.

Nutriční schodiště tvoří základ konsolidační fáze. Zavádí se potřebné potraviny pro konzumaci v předepsaných dávkách. Každý schod představuje den v týdnu a vašim cílem je neděle – oslava. Během dvou prvních dnů v týdnu můžete jíst neomezené množství ze stovky povolených potravin.

Pondělí: jezte libovolné množství přírodního proteinu
Úterý: snězte tolik zeleniny, kolik chcete
Středa: přidejte si ovoce
Čtvrtek: můžete chléb, pochopitelně celozrnný
Pátek: nastal čas na nějaký sýr
Sobota: dopřejte si sacharidové potraviny – těstoviny apod.
Neděle: oslava jídla – relaxujte poslední týden a dejte si, co vám chutná

Tip na recept:
Perník s otrubami
pro fázi 1, 2, 3 a 4
4 lžíce pšeničných a 8 lžic ovesných otrub
2 lžíce sušeného mléka
3 celá vejce
3 bílky
1 kypřící prášek
2 lžíce medu
2 lžíce perníkového koření
6 lžic tvarohu

Postup: Utřete tvaroh, sušené mléko, kypřící prášek a otruby. Do směsi přidejte vejce a bílky. Okořeňte a oslaďte. Ze surovin stvořte vláčné těsto, které přelijete do olejem vymazaného pekáče (nebo na pečící papír). Dejte péct do předehřáté trouby na 180 °C na cca ¾ hodiny.

Několik tipů z Dukanovy diety:

  • do denního menu zařaďte hodně ovesných otrub
  • jídelníček potřebuje plán, nesmíte hladovět
  • před obědem a večeří se doporučují 2 lžičky jablečného octa – zlepší se trávení
  • příjem ovoce si hlídejte – ne víc jak 2 kousky za den
  • jezte hodně zeleniny

Zdá se vám to příliš náročné? Pak vám doporučujeme využít zdarma služby výživového poradenství.

Chcete opravdu zhubnout? Žádná zázračná dieta neexistuje!


Chcete jednou pro vždy zhubnout bez hladovění, jo-jo efektu a zbytečné dřiny ve fitku? Máme pro vás řešení. Unikátní metoda hubnutí, která funguje!


Ti, kteří zhubli, na to šli chytře:

– Nedrželi hladovky
– Netrápili se zbytečně ve fitness
– Neutráceli peníze za předražené prášky

Chci se dozvědět více a zhubnout

Podobné články

Ketonová dieta – vše co potřebujete vědět
6947
Ketonová dieta se zakládá na spalování tuků a necítíte během ní hlad. Při dietě se jí především bílkoviny, sacharidů si dopřáváte jen minimum. A právě z tohoto důvodu dochází v těle ke spalování tuků. Ketonová dieta na 5 dní Ketonová dieta na 5 dní...
Nejlepší a nejúčinnější diety na hubnutí
15414
Začínáte se ztrácet mezi různými druhy diet? Nevíte, pro co se rozhodnout v nabídce stovek dietních jídelníčků, dietních postupů, zázračných receptů, pilulek, léků na hubnutí? Souhrn těch nejlepších diet vám jistě usnadní výběr, navíc vám doporučíme ...
Dukanova dieta: Jaké jsou zkušenosti
9266
Dukanova dieta se již dostala do povědomí mnohých lidi, zkoušejících různé typy diet. Dukanova dieta se zakládá na stravě velice bohaté na bílkoviny. S cukry a škroby se během diety setkáte pouze v omezené míře. Autorem je francouzský doktor Pierre D...
Dukanova dieta: diskuze
10368
Dukanova dieta není již žádným nováčkem mezi dietními postupy. Už jste ji vyzkoušeli? Chcete se do toho pustit? Možná vás inspirují nebo naopak odradí některé názory z diskuzního fóra, kde se o své zkušenosti s dietou dělí skutečné osoby. Dukanova di...
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Označeno s:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Stačí vyplnit jméno a email.

*