Kombucha a hubnutí

Kombucha je nám známá jako čínská houba, ale vlastně jde o shluk kvasinek připomínající houbu. Pěstování probíhá v oslazeném čaji, kde dojde k fermetaci a následně vznikne sladkokyselý a bioaktivní nápoj s mnoha léčivými schopnostmi. Chutí kombucha připomíná sekt nebo vinný střik. Kombucha aktivuje látkovou výměnu, tudíž je skvělou součástí diet.

Účinné látky v kombuše

Kombucha obsahuje mnoho účinných látek, hlavně hodně vitamínů a minerálů.

Konkrétně obsahuje například:

kyselinu listovou
kyselinu mléčnou
kyselinu jablečnou
minerální látky – vápník, sodík, železo, zinek, měď, hořčík, draslík
vitamíny – C, K, B1, B2, B3, B6, B12
kvasinky
kofein
kyselinu glukonovou,
kyselinu glukuronovou,

Kombucha a redukční diety

Kombucha nemá žádné vedlejší účinky a mohou ji pít také děti do tří let. 2 dcl nápoje vypijte ráno nalačno a posléze několikrát během dne. V případě, že se snažíte zhubnout, doporučuje se pít třikrát denně před jídlem.
Jestliže budete kombuchu pít až po jídle, nemusí dojít k hubnoucímu, ale k opačnému účinku.

Kombucha ovlivní zdraví a potlačí nadměrnou tvorby tuku až při dlouhodobém užívání. Na kombuchové pití si ale tělo zvykne a postupně se může snižovat efekt, proto je dobré si dělat přestávky v pití, postačí jednou za tři měsíce, minimálně na jeden týden. Kombuchový nápoj je nízkokalorický, ale i tak umí dodat tělu mnoho energie a zažene pocit hladu.

Nápoj z kombuchy pro zdraví a krásu

Nápoj z kombuchy

Nápoj z kombuchy

Nápoj z kombuchy se vyrábí z třtinového cukru, uvařeného černého nebo zeleného čaje a z kombuchové kultury. Následně probíhá aspoň sedm dní kvašení ve skleněné lahvi. Zlepšuje funkci střev, protože pomáhá se vstřebáváním výživných látek.

Udržuje střevní mikroflóru, podporuje fungování ledvin a jater, chrání buňky a podporuje imunitní systém. Přítomné kvasinky jsou prospěšné pleti. Kombucha odstraňuje z těla těžké kovy, jedovaté látky a nikotin.

 

Chcete opravdu zhubnout? Žádná zázračná dieta neexistuje!


Chcete jednou pro vždy zhubnout bez hladovění, jo-jo efektu a zbytečné dřiny ve fitku? Máme pro vás řešení. Unikátní metoda hubnutí, která funguje!


Ti, kteří zhubli, na to šli chytře:

– Nedrželi hladovky
– Netrápili se zbytečně ve fitness
– Neutráceli peníze za předražené prášky

Chci se dozvědět více a zhubnout

Podobné články

Červená řepa a její vliv na hubnutí
4371
O zdravotních účincích červené řepy se lidé přesvědčili už v době starých Římanů. Pochází ze Středomoří, dnes se však pěstuje především ve východní Evropě a v USA. Červená řepa je velmi chutnou kořenovou zeleninou se spoustou zdraví prospěšných látek...
Hubnutí a celulitida
2144
Celulitida postihuje podkožní tkanivo. Vzniká stárnutím podkožního vaziva, nedostatečným prokrvením či hromaděním tukové tkáně. Vznik celulitidy je spojen s různými faktory: s dědičností, nadváhou, ochablým svalstvem, hormonálními poruchami, nesprávn...
Meloun a jeho vliv na hubnutí
3811
Meloun je oblíbenou pochoutkou. Tato zelenina z řady tykvovitých je ideální pro hubnutí, protože dužina obsahuje až 95% vody. Mezi melouny najdete několik druhů, nejpopulárnější je vodní meloun s červenou dužinou, zelenou kůrou a semeny. Pochází z Af...
Hubnutí podle krevní skupiny
4147
Každý člověk má svou krevní skupinu a dieta podle krevních skupin se zaměřuje na konzumování a vyhýbání se určitým potravinám v rámci jedné skupiny krve. Do těla by se měla dostávat jen strava, která se dobře zpracuje. Po některých jídlech vám může b...
No votes yet.
Please wait...
Označeno s: , , ,