Kombucha a hubnutí

Kombucha je nám známá jako čínská houba, ale vlastně jde o shluk kvasinek připomínající houbu. Pěstování probíhá v oslazeném čaji, kde dojde k fermetaci a následně vznikne sladkokyselý a bioaktivní nápoj s mnoha léčivými schopnostmi. Chutí kombucha připomíná sekt nebo vinný střik. Kombucha aktivuje látkovou výměnu, tudíž je skvělou součástí diet.

Účinné látky v kombuše

Kombucha obsahuje mnoho účinných látek, hlavně hodně vitamínů a minerálů.

Konkrétně obsahuje například:

kyselinu listovou
kyselinu mléčnou
kyselinu jablečnou
minerální látky – vápník, sodík, železo, zinek, měď, hořčík, draslík
vitamíny – C, K, B1, B2, B3, B6, B12
kvasinky
kofein
kyselinu glukonovou,
kyselinu glukuronovou,

Kombucha a redukční diety

Kombucha nemá žádné vedlejší účinky a mohou ji pít také děti do tří let. 2 dcl nápoje vypijte ráno nalačno a posléze několikrát během dne. V případě, že se snažíte zhubnout, doporučuje se pít třikrát denně před jídlem.
Jestliže budete kombuchu pít až po jídle, nemusí dojít k hubnoucímu, ale k opačnému účinku.

Kombucha ovlivní zdraví a potlačí nadměrnou tvorby tuku až při dlouhodobém užívání. Na kombuchové pití si ale tělo zvykne a postupně se může snižovat efekt, proto je dobré si dělat přestávky v pití, postačí jednou za tři měsíce, minimálně na jeden týden. Kombuchový nápoj je nízkokalorický, ale i tak umí dodat tělu mnoho energie a zažene pocit hladu.

Nápoj z kombuchy pro zdraví a krásu

Nápoj z kombuchy

Nápoj z kombuchy

Nápoj z kombuchy se vyrábí z třtinového cukru, uvařeného černého nebo zeleného čaje a z kombuchové kultury. Následně probíhá aspoň sedm dní kvašení ve skleněné lahvi. Zlepšuje funkci střev, protože pomáhá se vstřebáváním výživných látek.

Udržuje střevní mikroflóru, podporuje fungování ledvin a jater, chrání buňky a podporuje imunitní systém. Přítomné kvasinky jsou prospěšné pleti. Kombucha odstraňuje z těla těžké kovy, jedovaté látky a nikotin.

 

Chcete opravdu zhubnout? Žádná zázračná dieta neexistuje!


Chcete jednou pro vždy zhubnout bez hladovění, jo-jo efektu a zbytečné dřiny ve fitku? Máme pro vás řešení. Unikátní metoda hubnutí, která funguje!


Ti, kteří zhubli, na to šli chytře:

– Nedrželi hladovky
– Netrápili se zbytečně ve fitness
– Neutráceli peníze za předražené prášky

Chci se dozvědět více a zhubnout

Podobné články

Červená řepa a její vliv na hubnutí
5615
O zdravotních účincích červené řepy se lidé přesvědčili už v době starých Římanů. Pochází ze Středomoří, dnes se však pěstuje především ve východní Evropě a v USA. Červená řepa je velmi chutnou kořenovou zeleninou se spoustou zdraví prospěšných látek...
Hubnutí a celulitida
2685
Celulitida postihuje podkožní tkanivo. Vzniká stárnutím podkožního vaziva, nedostatečným prokrvením či hromaděním tukové tkáně. Vznik celulitidy je spojen s různými faktory: s dědičností, nadváhou, ochablým svalstvem, hormonálními poruchami, nesprávn...
Meloun a jeho vliv na hubnutí
4590
Meloun je oblíbenou pochoutkou. Tato zelenina z řady tykvovitých je ideální pro hubnutí, protože dužina obsahuje až 95% vody. Mezi melouny najdete několik druhů, nejpopulárnější je vodní meloun s červenou dužinou, zelenou kůrou a semeny. Pochází z Af...
Hubnutí podle krevní skupiny
5223
Každý člověk má svou krevní skupinu a dieta podle krevních skupin se zaměřuje na konzumování a vyhýbání se určitým potravinám v rámci jedné skupiny krve. Do těla by se měla dostávat jen strava, která se dobře zpracuje. Po některých jídlech vám může b...
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Označeno s: , , ,