Ovesné otruby při hubnutí

Ovesné otruby velice úspěšně napomáhají hubnutí, protože obsahují rozpustnou vlákninu. Obsahují málo kalorií, ale i tak dovedou velice dobře nasytit. Zkuste nastartovat váš den jídlem, kde nebudou chybět ovesné otruby a uvidíte, že si hned všimnete rozdílu.

Při porovnání ovesných vloček a otrub bylo zjištěno, že otruby mají o 50 % více vlákniny. Dochází tak k efektivnějšímu snižování cholesterolu a hubnutí. Obsah kalorií je naopak nižší než u ovesných vloček. Dále nechybí otrubám z ovsa proteiny, minerály a antioxidanty.

Sušenky z ovesných otrub

Sušenky z ovesných otrub

Při každodenní konzumaci vám ovesné otruby ochrání zdraví tím, že vylepší činnost střev. Chrání rovněž před cukrovkou a rakovinou tlustého střeva. Doporučují se při zácpě. Hodí se pro pacienty s diabetem a preventivně působí na kardiovaskulární nemoci.

Čím jsou ještě lidskému tělu prospěšné ovesné otruby:

 • zbavíte se pocitu hladu a přejde vás chuť na hledání něčeho sladkého na zub
 • k jídlu stačí malá porce
 • umí vstřebat kalorie ve střevě a následně je vyloučí
 • zpomaluje vstřebávání cukru – glukózy
 • ustálí hladinu cukru v krvi

Inspirace na výživnou snídani:
Kaše z ovesných otrub se sušeným ovocem
50 g mletých ovesných otrub
250 ml horké vody
25 g sušených jablek, hrušek a rozinek
mletá skořice podle chuti

Ovesné otruby dejte do misky a zalijte je horkou vodou. Trochu zamíchejte, přidejte sušené ovoce a mletou skořici. Není nutné nic vařit, stačí nechat směs chvíli nabobtnat a můžete se pustit do jídla.

Lze dosladit i troškou medu a ozdobit sekanými ořechy nebo mandlemi. Není na škodu si udělat i variantu s čerstvým ovocem nasekaným na kousky.

Ovesné otruby s jogurtem

Ovesné otruby s jogurtem

Další tipy na jídla:

 • ovesné otruby přidávejte do slaných i sladkých placek
 • přidávejte si je do těst na pečivo
 • smíchejte je s jogurty, tvarohy
 • otruby přimíchejte do polévek
 • zdobte saláty
 • strouhanku nahraďte mletými ovesnými otrubami
Chcete opravdu zhubnout? Žádná zázračná dieta neexistuje!


Chcete jednou pro vždy zhubnout bez hladovění, jo-jo efektu a zbytečné dřiny ve fitku? Máme pro vás řešení. Unikátní metoda hubnutí, která funguje!


Ti, kteří zhubli, na to šli chytře:

– Nedrželi hladovky
– Netrápili se zbytečně ve fitness
– Neutráceli peníze za předražené prášky

Chci se dozvědět více a zhubnout

Podobné články

Prášky na hubnutí: Může to fungovat?
4772
Kdo se někdy zajímal o hubnutí, jistě narazil i na nejrůznější zázraky v podobě prášků, tablet a léků na hubnutí. Bohužel, většina kupujících je s účinkem naprosto nespokojena. Tento fakt však většinou nebrání ve vyzkoušení dalšího druhu, s nadějí, ž...
Červená řepa a její vliv na hubnutí
5596
O zdravotních účincích červené řepy se lidé přesvědčili už v době starých Římanů. Pochází ze Středomoří, dnes se však pěstuje především ve východní Evropě a v USA. Červená řepa je velmi chutnou kořenovou zeleninou se spoustou zdraví prospěšných látek...
Kombucha a hubnutí
4525
Kombucha je nám známá jako čínská houba, ale vlastně jde o shluk kvasinek připomínající houbu. Pěstování probíhá v oslazeném čaji, kde dojde k fermetaci a následně vznikne sladkokyselý a bioaktivní nápoj s mnoha léčivými schopnostmi. Chutí kombucha p...
Hubnutí a celulitida
2664
Celulitida postihuje podkožní tkanivo. Vzniká stárnutím podkožního vaziva, nedostatečným prokrvením či hromaděním tukové tkáně. Vznik celulitidy je spojen s různými faktory: s dědičností, nadváhou, ochablým svalstvem, hormonálními poruchami, nesprávn...
Rating: 4.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Označeno s: , ,