Dukanova dieta: Jaké jsou zkušenosti

Dukanova dieta se již dostala do povědomí mnohých lidi, zkoušejících různé typy diet. Dukanova dieta se zakládá na stravě velice bohaté na bílkoviny. S cukry a škroby se během diety setkáte pouze v omezené míře. Autorem je francouzský doktor Pierre Dukan, který své poznatky a zkušenosti shrnuje v populární knize. A jaké mají zkušenosti osoby, které si Dukanovu dietu už dopřáli?

Zkušenosti s Dukanovou dietou na diskuzních fórech

Věra se v diskuzním fóru svěřila, že vyzkoušela již několik diet bez výrazných úspěchů. Jakmile měla po porodu, váha se zcela zastavila. Začala zkoušet Dukanovu dietu a po šesti týdnech má už shozeno 11 kg.

Alča má jiné zkušenosti, sice shodila během diety 12 kg, ale potýká se nyní s velkým problémem – vypadáváním vlasů.

Karolinaa ji rovněž vyzkoušela. Vedla ji touha Dukanovu dietu zkusit, i když si myslí, že to není moc zdravé. Podařilo se jí shodit 6 kg a za dva měsíce se vrátila k normální stravě s tím, že jeden den v týdnu má bílkovinný, což jí nedělá problémy. Váhu se jí daří držet. Zároveň přiznává, že neví, jak by zvládla shodit 30 až 40 kilogramů, protože po shození šesti kil se cítila dost vyčerpaně.

Autorka blogu Butterflies dream má rovněž zkušenosti s Dukanovou dietou: po čtrnácti dnech se jí vyčistila pleť, celkově se cítí O.K., přestala ji pálit žáha a nemá žádné zažívací potíže. Výsledků si všimla hlavně v pase, kde má o 6 cm méně a přes nohy 4 cm méně. Váha klesla o 7 kg. Při chuti na sladké doporučuje pít Coca Colu light a jestliže se vám zastaví váha, máte sníst tabulku čokolády.

Náš tip: Přečtěte si praktický a přínosný článek, jak vypadá jídelníček na týden u Dukanovy diety.

Doporučuje si načíst různé recepty, aby se daly střídat suroviny a některé se vám snadno nezhnusily při časté konzumaci. Z jídel doporučuje pečené kuře na zelí, vaječnou omeletu se šunkou, palačinky s tvarohem.

Uživatelská zkušenost na nutrizoom

Daniela (nutrizoom.blogspot.cz) uvedla, že jí je už 66 let a slavila s Dukanovou dietou úspěch, protože po 3,5 měsících shodila lehce a bez bolestí 17 kg. Seniorka si pochvaluje, jak už nefuní do schodů. O několik let později ve stejné diskuzi uvedla, že za tu dobu přibrala 3 kg díky své nedůslednosti, ale i tak je spokojená a cítí se stále výborně. Dietu doporučuje i ostatním.

Anonymní žena na nutrizoom.blogspot.cz uvádí, že celý život držela nějaké diety a a celkový výsledek je spíš negativní. Postupně pořád nenápadně tloustla. Možná i díky štítné žláze. Až teprve Dukanova dieta zabrala a 23 kg bylo dole, což je krásný výsledek. Už druhý rok si drží sníženou váhu a cítí se skvěle!

Další anonymní přispěvatelka blogu nutrizoom.blogspot.cz uvedla, že držela Dukanovu dietu a váhový úbytek zaznamenala 18 kg za 4 měsíce. Po dalších fázích šla 2 kg nahoru, ale jinak se cítila skvěle, měla vyšší sebevědomí, necítila se unaveně ani neměla špatnou náladu.

Evina zase uvedla, že „Dukan“ je nejlepší dieta, na kterou mohla natrefit. Zhubla rychle 10 kg a dál pomalinku hubne s tím, že si dietu trochu upravila, protože se už prostě neobejde bez jablek, medu a mandlí. S váhou jde stále dolů. Cítí se výborně a dokonce se jí upravil vysoký tlak.

Chcete opravdu zhubnout? Žádná zázračná dieta neexistuje!


Chcete jednou pro vždy zhubnout bez hladovění, jo-jo efektu a zbytečné dřiny ve fitku? Máme pro vás řešení. Unikátní metoda hubnutí, která funguje!


Ti, kteří zhubli, na to šli chytře:

– Nedrželi hladovky
– Netrápili se zbytečně ve fitness
– Neutráceli peníze za předražené prášky

Chci se dozvědět více a zhubnout

Podobné články

Dukanova dieta: 4. stabilizační fáze
3554
Stabilizační fáze Dukanovy diety je závěrečnou a zároveň klíčovou. Právě v této fázi se rozhodne, jestli jste zhubli s úspěchem nebo naopak. Až do konce svého života musíte dodržovat tři snadná opatření, kam patří například bílkovinový čtvrtek. Shoz...
Dukanova dieta: 1. útočná fáze
20931
Útočná fáze Dukanovy diety se skládá pouze z potravin s obsahem bílkovin. Jedná se o krátkou a rychlou fázi s čistými bílkovinami, kdy velice snadno hubnete. První tři dny 1. útočné fáze Dukanovy diety První den Tělo si přivyká na nové složení jíd...
Dukanova dieta: 2. plynulá fáze
14312
Plynulá fáze Dukanovy diety se zakládá na střídání čistých bílkovin a bílkovin se zeleninou. Konkrétně jde o to, že jídelníček bude jeden den pouze bílkovinový a druhý den bude obsahovat bílkoviny a zeleninu. Jakmile tato fáze skončí, dostanete se na...
Dukanova dieta: 3. upevňující fáze
5557
Konsolidační fáze Dukanovy diety slibuje návrat k dříve zakázaným potravinám do jídelníčku. Po docílení stanovené hmotnosti se musí předejít jojo efektu, který se bez hlídání stoprocentně dostaví, když došlo k rychlému ubývání váhy.V konsolidační...
No votes yet.
Please wait...
Označeno s:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Stačí vyplnit jméno a email.

*