Jak zhubnout v obličeji

Obličej se nedá zakrýt oblečením a je neustále na očích každému, s kým se potkáte. Spousta lidí řeší problémy s oteklým obličejem a existuje i několik účinných rad, jak zhubnout v obličeji bez větší námahy.

Příčiny nateklého obličeje

Za oteklý obličej může ve většině případů špatné stravování a s ním spojené zadržování vody v těle. Příjem dostatečného množství tekutin je pro tělo nezbytné, ale problémem je, že si je bude ukládat a způsobovat oteklý vzhled nejen obličeje, ale například břicha a jiných partií.

K hlavním příčinám patří:

  • hodně soli v jídle
  • zvýšené pití alkoholu
  • zvýšený příjem jednoduchých sacharidů
  • některé léky (hormony, antikoncepce, na štítnou žlázu)
  • nedostatek pohybu
  • zadržování vody lze také pozorovat u žen před menstruací
  • nekvalitní a nepravidelný spánek, ponocování

Jak zhubnout v obličeji pomocí cviků

K pevnějším obličejových rysům a svalům vám pomohou pravidelné masáže i několik snadných cviků, kterým se stačí věnovat 10 minut každý den. Cviky se dají provádět kdykoliv během dne. Jestliže se přizpůsobíte zdravějšímu životnímu stylu a začnete se řídit praktickými radami ve výběru jídel, brzy si všimnete, že námaha stála za to!

Jak zhubnout v obličeji změnou stravovacích návyků

Hodně pijtePřebytečných tělních tekutin se zbavíte řádným pitným režimem. Nepravidelné pití nebo pití v malém množství během dne způsobuje hromadění vody v těle. Doporučuje se vypít sklenici vody každé dvě hodiny. K rychlejšímu metabolismu tuků přispěje i bílý a zelený čaj. Dopřát si můžete i minerální vody, čerstvé zeleninové nebo ovocné šťávy. Kávu si dělejte pouze bez kofeinu.

Zaměřte se na dostatečný příjem draslíku a vápníku podporujících omezení zadržování vody v těle. Na draslík jsou bohaté sušené švestky a meruňky, sardinky, banány, brambory, brokolice, vlašské ořechy, mák, kuřecí maso, květák. Vápník obsahují například sardinky v oleji, žervé, niva, měkký tvaroh, mák, ementál, eidam, smetanové sýry, vejce atd.

Tipy na cviky pro pevnější obličej

Tip 1
Vypořádejte se s větším podbradkem pomocí bagrování! Spodní čelist vysouvejte dopředu a zase zpět.

Tip 2
Hodně pečlivě artikulovaně vyslovujte samohlásky a, e, i, o, u.

Tip 3
Tygří řev praktikujte raději někde o samotě. Ústa otevřete co nejvíce do široka, vyplázněte jazyk a vykulte oči. A tuto pozici doplňte křikem.

Tip 4
Široký úsměv je další variantou. Koutky úst zvedejte co nejvíce a cvičení zopakujte 10x. Během cviku se zase nesnažte příliš, aby vás nechytla křeč a úsměv vás na čas nepřešel.

Tip 5
Žvýkejte žvýkačky bez cukru minimálně 10 minut po každém jídle! Díky žvýkání si krásně procvičíte mnohé obličejové svaly.

Tip 6
Na dvojitou bradu lze vyzkoušet i cvik, kdy otevřete ústa a horním rtem se budete snažit dotknout špičky brady. Cvik opakujte denně, vždy několik minut.

Zapojte se do diskuze dole pod článkem.

Chcete opravdu zhubnout? Žádná zázračná dieta neexistuje!


Chcete jednou pro vždy zhubnout bez hladovění, jo-jo efektu a zbytečné dřiny ve fitku? Máme pro vás řešení. Unikátní metoda hubnutí, která funguje!


Ti, kteří zhubli, na to šli chytře:

– Nedrželi hladovky
– Netrápili se zbytečně ve fitness
– Neutráceli peníze za předražené prášky

Chci se dozvědět více a zhubnout

Podobné články

Jak zhubnout stehna
5221
Snaha o vylepšení jen některých partií těla je většinou zdlouhavá a nefunkční, protože vždy se hubne celkově a jednotlivé části těla je pak možné vytvarovat pomocí speciálních cviků. Zapamatujte si tedy, že při snaze zhubnout stehna, dojde k hubnutí ...
Jak zhubnout v pase
4848
Hubnutí není nikdy snadné, dokonce ani tehdy, když se chcete zaměřit na určitou tělní partii. Možná vás nepotěší zpráva, že hubnutí břicha a hubnutí v pase patří k nejobtížnějším, protože hlavně ženy mají geneticky dáno, že se tukové zásoby ukládají ...
Vajíčková dieta, výhody a nevýhody
474
Vajíčková dieta je nízkosacharidová dieta s vysokým obsahem bílkovin, která vyžaduje konzumaci vajec jako hlavního zdroje bílkovin. Tato dieta se často používá pro účely hubnutí nebo kulturistiky.Zdravotní přínosy: Vejce se používají k přípra...
Jak nejrychleji zhubnout zdravě a trvale celé tělo
626
Většina lidí si myslí, že jediný způsob, jak zhubnout, je držet módní dietu nebo dělat hodiny vyčerpávajícího kardia v posilovně. Existuje však i jiný způsob - prostřednictvím transformace těla.Tělesná transformace spočívá v tom, že změníte s...
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Označeno s: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Stačí vyplnit jméno a email.

*