Dukanova dieta: recepty

S Dukanovou dietou je dost lidí spokojeno. Shození kilogramů funguje, protože si lze dopřávat celkem pestrý jídelníček. Vytvořit si lze i různé varianty receptů na jídla, která máte rádi a hubnutí bude tedy mnohem radostnější. Především se Dukanova dieta zakládá na skutečném jídlu, ne na prášcích.

Tipy na recepty pro Dukanovu dietu

Tvarohové nočky s otrubami

1 vejce
1 lžíce kukuřičného škrobu
špetka soli
200 g nízkotučného tvarohu
3 lžíce otrub

Postup:

Nejprve dejte do mixéru otruby a nechte je několikrát protočit nasucho. Jakmile se otruby budou podobat konzistenci mouky, přidejte vejce, škrob a sůl. Znovu mixujte a nakonec přidejte tvaroh.

Připravenou směs nechte chvilku odstát a poté tvořte malou lžičkou nočky a naházejte je do vařící vody. Nechte přibližně tři minuty povařit a poté přeceďte. Tvarohové nočky jezte jako přílohu například ke guláši nebo kuřeti na paprice.

Pangas na cibuli a paprice

4 plátky pangase
2 cibule
koření mletá paprika + další podle chuti
sůl podle chuti

Postup:

Cibule nakrájíme na plátky a polovinou množství pokryjeme dno zapékací porcelánové nebo skleněné misky. Na cibuli poskládáme plátky ryby okořeněně podle chuti.

Pangase posypeme druhou půlkou cibule, přikryjeme alobalem (můžete použít i pokličku) a dáme vařit v misce do hrnce s vodou na pařák na knedlíky. Lze použít i parný hrnec, ale počítejte s delší dobou přípravy. Je možné rovněž vše zapéct v troubě a podle potřeby zalévat vodou.

Pribináček pro mlsaly s kakaem

1 nízkotučný tvaroh
1 lžička kukuřičného škrobu
1 dcl nízkotučného mléka
trochu kakaa
sladidlo podle chuti

Postup:

Škrob nechte vařit v mléce, dokud se nezahustí. Přidejte ostatní ingredience a vyšlehejte metličkou. Poté můžete jíst.

Pudinkové lívance

1 sáček kakaového nebo vanilkového pudinku
půlka vaničky nízkotučného tvarohu
sladidlo podle chuti
vanilkové aroma – pár kapek
2 celá vejce

Postup:

Všechny ingredience pořádně promícháme do jemného těsta. Na pánvi pečte dozlatova malé lívanečky.

Tip: Psali jsme o Dukanově dietě:

Dukanova dieta: jídelníček na týden
Dukanova dieta: Jaké jsou zkušenosti
Nejlepší a nejúčinnější diety na hubnutí

Dukanova dieta: jídelníček a recepty

Jídelníček pro Dukanovu dietu si můžete udělat velice pestrý. Složení jídelníčku závisí na tom, v jaké fázi se zrovna nacházíte, protože Dukanova dieta se dělí na 4 fáze:
V 1. fázi se mohou jíst všechny nízkotučné výrobky, maso, 2 lžíce otrub denně. Fáze trvá 2-5 dní podle toho, kolik chcete shodit.
Ve 2. fázi přibudou do jídelníčku některé druhy zeleniny. Tuto fázi držíte tak dlouho, dokud neshodíte potřebná kila.
3. fáze už povoluje občas ovoce a jednou týdně musíte absolvovat očistný bílkovinový den podle první fáze. Dále si můžete dát dvakrát týdně pořádné jídlo. V této fázi se zůstává podle počtu shozených kil vynásobených deseti dny, takže shodíte 3 kg a jídlo ze třetí fáze musíte jíst 30 dní.
4. fáze už propaguje normální stravu bez přejídání, jednou týdně se drží bílkovinový den.

Chcete opravdu zhubnout? Žádná zázračná dieta neexistuje!


Chcete jednou pro vždy zhubnout bez hladovění, jo-jo efektu a zbytečné dřiny ve fitku? Máme pro vás řešení. Unikátní metoda hubnutí, která funguje!


Ti, kteří zhubli, na to šli chytře:

– Nedrželi hladovky
– Netrápili se zbytečně ve fitness
– Neutráceli peníze za předražené prášky

Chci se dozvědět více a zhubnout

Podobné články

Nejlepší diety na hubnutí pro rok 2020
3602
Jaké jsou nejlepší diety na hubnutí pro rok 2020? Pochopitelně máme na mysli diety, které pomáhají zhubnout všem, kteří dodržují dané dietní zásady. Diet slibujících až zázračné hubnutí stále přibývá a zvyšuje se i počet osob, které vyzkoušely mnoho ...
Detoxikační dieta Antonie Mačingová: recepty
111821
Antónia Mačingová je slovenskou odbornicí na zdravou výživu a její populární metoda detoxikační diety byla shrnuta do knihy s názvem „Zhubněte jednou provždy“.Hubnutí podle MačingovéVe skutečnosti se nejedná o žádnou dietu, ale soustředí se ...
Antónia Mačingová: Zhubněte jednou provždy
25707
Odbornice na zdravou výživu Antónia Mačingová se zabývá zdravou výživu a své poznatky v oboru hubnutí shrnula do úspěšné knihy „Zhubněte jednou provždy“. Kniha obsahuje převratné metody ve stravování a jedinečný detoxikační program na 28 dní. Zhubně...
Mačingová: jídelníček na 28 dní
462653
Slovenská expertka na zdravou výživu Antónia Mačingová se ve své „dietě“ zaměřila na detoxikaci a harmonizaci těla. Jedná se o převratnou metodu ve stravování s daným programem na 28 dní.Více o této dietě jsme psali v článcích: Antónia Mačingová:...
No votes yet.
Please wait...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Stačí vyplnit jméno a email.

*