Jaké jsou diety na hubnutí?

V současné době se preferuje trend správného jídelníčku, tedy žádné hladovění. Diety ale nemizí, stále se objevuje spoustu zaručených diet na rychlé zhubnutí. Ano, někteří jedinci vám skutečně potvrdí, že zrovna tahle dieta zafungovala.

Jaké jsou oblíbené diety? Jsou skutečně účinné, anebo jde jenom o drsnou cestu do pekla? Je pravdou, že diety vás mohou hodně vyčerpat.

Dělená strava

Při dělené stravě se dělí jídla na rostlinná a živočišná. Jeden den jíte pouze sacharidy a druhý den bílkoviny a tuky. S dietou lze skutečně zhubnout, pokud budete dodržovat správné dělení.

V rámci dělené stravy existují i negativní potraviny, které lze jíst společně s každou skupinou jídel. Říká se, že látky živočišného původu se tráví jinak než rostlinné. Při nedělení se zpomaluje trávení a tělo tloustne.

Pozitiva:

Jídla můžete sníst libovolné množství a kdykoliv, ale nesmí se míchat dohromady jídla z jednotlivých skupin. Zhubnout se dá od 4 do osmi kil za měsíc.

Negativa:

Váhu si udržíte jenom v době, kdy jíte „děleně“. Jakmile se vrátíte k běžné stravě, počítejte s jo-jo efektem a návratem kil.

Mléčná dieta

Při mléčné dietě se hlavně konzumují mléčné výrobky a mléko, v menším množství maso a zeleniny. Dieta trvá 14 dní, ale poslední den se už jí normální strava. Lze shodit 7–10 kg.
Principem diety je malé množství jídla, pravidelné stravování 5x za den, pitný režim, ale žádné sladkosti a přílohy.

Pozitiva:

Kilogramy jdou rychle dolů. Odbourávání tuků pomáhá i dostatečný pitný režim v rámci diety.

Negativa:

Při dietě má tělo nedostatek živin a hrozí zdravotní komplikace. Nedostatečně zasytí, protože obsahuje jen malé porce. Organismus je zatěžován velkým množstvím bílkovin.

Atkinsonova dieta

Základem diety jsou tuky a bílkoviny. V hodně omezeném množství se smí sacharidy, ale maximálně 20 g na den. Principem diety je „ketóza“, tedy přeměna tuků na energii.

Mezi povolené potraviny patří mléčné výrobky, mléko, vejce, maso bez kůže, zelenina, některé druhy ovoce, těstoviny z vajec, olej, koření, čokoláda s více než 60 % kakaa a pečivo z celozrnné mouky. V dietě se například nepovoluje jíst banány, ananas, mrkev, řepu, meloun, kukuřici, rýži, brambory atd.

Pozitiva:

Při dietě se dá zhubnout.

Negativa:

Váha se může rychle vrátit zpět. Chybí vápník a vitamíny, které se musí přijímat tabletami. Přijímá se více tuků.

Ovocná dieta

Ovocná dieta je dietním programem na krátkou dobu. Při dietě se mohou kombinovat různé druhy ovoce, ale i pouze jeden, jaký se vám zdá nejchutnější. Doporučuje se na maximálně týden. Dietu využijí jedinci, kteří potřebují rychle zhubnout několik kilogramů.

Pozitiva:

Dochází k rychlému úbytku váhy od 2 do 5 kg. Dieta je většinou bez hladu, protože se dá jíst libovolné množství ovoce. Tělo dostává dostatek tekutin a vitamínů.

Negativa:

Jednotvárnost stravy bez dostatku živin. Tělo přijímá mnoho sacharidů a žádné bílkoviny a tuky. Ohrožuje trávicí ústrojí.

Je třeba brát v potaz, že jakákoliv dieta může být drastickým zásahem do vašeho běžného stravovacího režimu. Bez znalostí dietologie a typu vašeho organismu nedoporučujeme zkoušet tyto diety. Pokud si nevíte rady obraťte se raději na výživového poradce nebo vašeho lékaře.

Chcete opravdu zhubnout? Žádná zázračná dieta neexistuje!


Chcete jednou pro vždy zhubnout bez hladovění, jo-jo efektu a zbytečné dřiny ve fitku? Máme pro vás řešení. Unikátní metoda hubnutí, která funguje!


Ti, kteří zhubli, na to šli chytře:

– Nedrželi hladovky
– Netrápili se zbytečně ve fitness
– Neutráceli peníze za předražené prášky

Chci se dozvědět více a zhubnout

Podobné články

Ketonová dieta – vše co potřebujete vědět
6947
Ketonová dieta se zakládá na spalování tuků a necítíte během ní hlad. Při dietě se jí především bílkoviny, sacharidů si dopřáváte jen minimum. A právě z tohoto důvodu dochází v těle ke spalování tuků. Ketonová dieta na 5 dní Ketonová dieta na 5 dní...
Detoxikační dieta Antonie Mačingová: recepty
120022
Antónia Mačingová je slovenskou odbornicí na zdravou výživu a její populární metoda detoxikační diety byla shrnuta do knihy s názvem „Zhubněte jednou provždy“.Hubnutí podle MačingovéVe skutečnosti se nejedná o žádnou dietu, ale soustředí se ...
Mačingová: jídelníček na 28 dní
539170
Slovenská expertka na zdravou výživu Antónia Mačingová se ve své „dietě“ zaměřila na detoxikaci a harmonizaci těla. Jedná se o převratnou metodu ve stravování s daným programem na 28 dní.Více o této dietě jsme psali v článcích: Antónia Mačingová:...
Jillian Michaels
19916
Jillian Michaels je velmi oblíbená americká trenérka, odbornice na výživu, hubnutí a wellness. Její sláva se rozmohla hlavně díky cvičebnímu plánu 30 day shred.Připravila i další cvičební plány, kde se díky rychlému a tvrdému cvičení dostaví ...
Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Označeno s:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Stačí vyplnit jméno a email.

*