Jak jsem zhubla

Jmenuji se Zuzana. Nebojovala jsem celý život s nadváhou, vlastně jsem měla hodně let dobrou váhu. Vše se zlomilo až po prvním a následně druhém těhotenství (o hubnutí po porodu jsme psali také). Po porodu Honzíka jsem měla stále 10 kg nahoře, zkoušela jsem různé přípravky na hubnutí slibující zázraky.

Jak jsem zhubla

Začala jsem chromem, pokračovala jablečným octem a několika druhy pilulek. Celkem brzy mi došlo, že to není ta správná cesta, protože podobné přípravky mohou maximálně poskytnout nějakou pomoc.

Například pro zrychlení metabolismu, ale neztratíte kilogramy jen tak bez vlastního snažení.

Kila dolů s dělenou stravou…

Druhé těhotenství mne oddálilo od všech hubnoucích pokusů. Po porodu Anežky jsem měla už přes 30 kg navrch a moje váha překročila děsivé číslo sto. Nebylo se čemu divit, spala jsem málo, nepravidelně jedla, necvičila jsem, i když lítání kolem dětí mi dalo taky dost zabrat.

Na internetu jsem si našla několik diskuzí a hledala úspěšné pokusy hubnutí. Velmi mne zaujala dělená strava. Nalákalo mne, že se dá jíst jaké chci množství, ale je potřeba dbát na nekonzumování jídel bohatých na sacharidy ve stejnou dobu jako ty s obsahem bílkovin.

Konkrétně šlo o to, že například jeden den jsem mohla přílohy a druhý den maso. Nemohla jsem jíst ve stejnou dobu zeleninu a ovoce a tak dále. Nicméně mi tento způsob vyhovoval, protože když jsem měla na něco chuť, uklidnilo mne, že si to mohu dopřát hned zítra.

Vydržela jsem 5 měsíců a shodila krásných 20 kilogramů. Jenže pak jsem šla na jednu oslavu a porušila správné dělení a k porušování docházelo stále častěji, až jsem zase byla na normální stravě. Nejhorší bylo, že se rychle dostavil jo-jo efekt a měla jsem všechny kila zase zpátky.

2Další příběhy najdete na stránce: Vaše příběhy.

 

 

 

Zdravá strava, pohyb a malé vítězství!

Brzy jsem se na sebe naštvala a začala pátrat po zdravém způsobu hubnutí, kde si mohu sem tam dopřát i něco zakázaného bez hrozby návratu pracně shozených kil. Nejprve jsem úplně vysadila sladkosti, omezila přílohy a pečivo (dávala jsem si jen někdy celozrnné druhy). Do jídelníčku jsem přiřadila hodně zeleniny, ovoce, luštěnin a začala jíst v pravidelných intervalech, kde nesměl být mezi jídly větší rozestup než 3 hodiny.

Kromě úpravy jídelníčku došlo i na pravidelné cvičení (konkrétní cviky v článku: cvičení a hubnutí). Každé ráno jsem se snažila přivstat a dát si aspoň 20 až 30 minut cvičení. Kupodivu to šlo, i když někdy jsem se musela snažit zabavit děti. Časem jsem mohla přidat i jednou až 2x týdně návštěvu posilovny nebo bazénu, manžel je přece také perfektní rodič na hlídání!

A výsledky? Po půl roce opět cca 20 kg dole. Nevzdávám se a snažím se dál. Občas zhřeším v jídle, vynechám cvičení, ale důležité je, že se zase vrátím ke zdravějšímu stylu.

Příklad mého jídelníčku na jeden den:

Snídaně

1 krajíc celozrnného chleba, 1 lžička másla, 2 plátky krůtí šunky, 1 pomeranč, 2 usmažená vejce

Dopolední svačina

1 kus ovoce, bílý jogurt

Oběd

Těstoviny s drůbežím masem, hráškem a brokolicí promíchané s lžící olivového oleje

Odpolední svačina

zeleninový salát ze 2 hrnků hlávkového salátu a 1 hrnku nastrouhané mrkve, může být ochuceno 1-2 lžícemi nízkotučného dresinku

Večeře

100 g libového steaku s 1 hrnkem uvařené rýže, 1,5 hrnku míchané zeleniny podle chuti

Když jdu spát pozdě, dávám si i druhou večeři.

Jaké jsou vaše zkušenosti? Pochlubte se v diskuzi pod článkem.

Chcete opravdu zhubnout? Žádná zázračná dieta neexistuje!


Chcete jednou pro vždy zhubnout bez hladovění, jo-jo efektu a zbytečné dřiny ve fitku? Máme pro vás řešení. Unikátní metoda hubnutí, která funguje!


Ti, kteří zhubli, na to šli chytře:

– Nedrželi hladovky
– Netrápili se zbytečně ve fitness
– Neutráceli peníze za předražené prášky

Chci se dozvědět více a zhubnout

Podobné články

Jillian Michaels
19932
Jillian Michaels je velmi oblíbená americká trenérka, odbornice na výživu, hubnutí a wellness. Její sláva se rozmohla hlavně díky cvičebnímu plánu 30 day shred.Připravila i další cvičební plány, kde se díky rychlému a tvrdému cvičení dostaví ...
Která proteinová dieta je nejlepší aneb jak konečně zhubnout...
12316
Která proteinová dieta je nejlepší? Je to Ketomix, Ketofit, nebo Ketodiet? Poradíme vám. Pomalu ale jistě se blíží léto a s ním i doba dovolených, a tedy i doba plavek. Při pohledu do zrcadla si ale možná říkáte, že by bylo vhodné, dříve než svou pos...
KetoDiet – recenze, zkušenosti, klady, zápory, jidelní...
14026
⭐KetoDiet - recenze a zkušenosti - Pokud chcete upravit svou váhu za pomoci ketodiety, musíte drasticky snížit množství uhlohydrátů, a místo nich zařadit do svého jídelníčku větší množství bílkovin, zeleniny bez škrobů a zdravých tuků. To vše se snad...
Ketofit – recenze a zkušenosti s populární dietou
7720
Mnoho mužů i žen se v dnešní době potýká s problémy týkajícími se nadváhy. Tento fenomén bohužel přináší mnoho nepříjemností spojených s psychikou člověka, negativním vnímáním celkového vzhledu a samozřejmě se neblaze podepíše i na zdravotním stavu. ...
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Označeno s: , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Stačí vyplnit jméno a email.

*