Hubnutí podle krevní skupiny

Každý člověk má svou krevní skupinu a dieta podle krevních skupin se zaměřuje na konzumování a vyhýbání se určitým potravinám v rámci jedné skupiny krve. Do těla by se měla dostávat jen strava, která se dobře zpracuje. Po některých jídlech vám může být vyloženě špatně, začnete nabírat na váze, bude tělu něco chybět a tak dále. O tomto způsobu hubnutí jsme psali také na: Dieta podle krevních skupin.

Dietu podle krevní skupiny však berte jen jako doporučení, nedá se praktikovat na všechny jedince, protože každý má jiné chutě a potřeby. Je třeba se zaměřit na pravidelnou stravu zdravých a nutričně výživných potravin.

Krevní skupina 0

Jedinci s krevní skupinou 0 si mají dopřávat hlavně maso. Zaměřte se na ryby a libové maso, doplňte rostlinné bílkoviny. Dobře vám neudělají potraviny s lepkem a mléčné výrobky. Z jídelníčku vyřaďte limonády, zelí, mandarinky, borůvky, ocet. V době hubnutí vám budou dobrými pomocníky ryby, mořské řasy, kapusta, špenát, maso a brokolice.

Hubnutí podle krevní skupiny 0

Hubnutí podle krevní skupiny 0

Krevní skupina A

Osoby a A krevní skupinou tíhnou k vegetariánství. Nedostatek bílkovin lze dohnat různými luštěninami, tofu, tempehem nebo seitanem. Doporučuje se vyhýbat tučným mléčným produktům, mléku, houbám a tropickému ovoci – především pomerančům. Při redukci váhy vám pomohou ananas, zelenina, sója a rostlinné oleje.

Hubnutí podle krevní skupiny A

Hubnutí podle krevní skupiny A

Krevní skupina B

B krevní skupina umožňuje při dietě jíst zeleninu, maso, játra, vejce a netučné mléčné výrobky. Ovšem vynechte slaninu, vepřové maso, mořské produkty i kuře. Dále byste měli odolávat burským oříškům, zmrzlině a plísňovým sýrům. Chcete zhubnout? Jezte zeleninu, vejce, lékořici, zvěřinu, játra a pijte čaj.

Krevní skupina AB

Kombinuje krevní skupinu B a A. Jídelníček zaplňte zelenou zeleninou, ananasem řasami, mořskými a sójovými produkty. Ve vašem menu by měly chybět kachny, husy, plesnivé a zrající sýry, kuřata, hovězí maso a některé vnitřnosti.

Dieta krevních skupin vám rovněž zakazuje jíst banány, avokádo, kiwi a nakládanou zeleninu. Nejlépe zhubnete díky rybám, mořským řasám, tofu, zelenině, ananasu a mléčným výrobkům.

Hubnutí podle krevní skupiny má svoje specifika a není dobré si sestavovat jídelníček jen na základě typu vaší krevní skupiny, protože do výběru správné diety vstupují další faktory, které není moudré podceňovat. V případě že si nejste jistí konkrétní volbou potravin, obraťte se raději na odborné výživové poradce, kteří vám vytvoří jídelníček na míru.

Chcete opravdu zhubnout? Žádná zázračná dieta neexistuje!


Chcete jednou pro vždy zhubnout bez hladovění, jo-jo efektu a zbytečné dřiny ve fitku? Máme pro vás řešení. Unikátní metoda hubnutí, která funguje!


Ti, kteří zhubli, na to šli chytře:

– Nedrželi hladovky
– Netrápili se zbytečně ve fitness
– Neutráceli peníze za předražené prášky

Chci se dozvědět více a zhubnout

Podobné články

Hubnutí a celulitida
2685
Celulitida postihuje podkožní tkanivo. Vzniká stárnutím podkožního vaziva, nedostatečným prokrvením či hromaděním tukové tkáně. Vznik celulitidy je spojen s různými faktory: s dědičností, nadváhou, ochablým svalstvem, hormonálními poruchami, nesprávn...
Červená řepa a její vliv na hubnutí
5615
O zdravotních účincích červené řepy se lidé přesvědčili už v době starých Římanů. Pochází ze Středomoří, dnes se však pěstuje především ve východní Evropě a v USA. Červená řepa je velmi chutnou kořenovou zeleninou se spoustou zdraví prospěšných látek...
Kombucha a hubnutí
4559
Kombucha je nám známá jako čínská houba, ale vlastně jde o shluk kvasinek připomínající houbu. Pěstování probíhá v oslazeném čaji, kde dojde k fermetaci a následně vznikne sladkokyselý a bioaktivní nápoj s mnoha léčivými schopnostmi. Chutí kombucha p...
Meloun a jeho vliv na hubnutí
4590
Meloun je oblíbenou pochoutkou. Tato zelenina z řady tykvovitých je ideální pro hubnutí, protože dužina obsahuje až 95% vody. Mezi melouny najdete několik druhů, nejpopulárnější je vodní meloun s červenou dužinou, zelenou kůrou a semeny. Pochází z Af...
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Označeno s: , , ,