Chitosan

Chitosan

Chitosan jistě velmi dobře znají všichni, kterým alespoň trochu záleží na štíhlé postavě. Prodává se samostatně ale i jako součást různých doplňků stravy a velmi často se využívá i k lékařským účelům, zejména pak při potížích s trávením. Je jeho pověst ideálního pomocníka pro hubnutí pravdivá, nebo jde jen o šikovně zpracovaný marketingový mýtus? Na to jsme se pokusili najít odpověď v našem článku.

 

Chitosan co to je

Začneme menším úvodem do problematiky. Určitě vás zajímá, co je to chitosan. Odborně jde o nevstřebatelný polysacharid vyrobený z chitinu. Jinými slovy – sám v žaludku neprohází žádnou změnou. Zato na sebe dokáže navázat velké množství tuků z přijímané potravy a ty poté odvést z těla, aniž by prošly běžným trávicím procesem a byly uloženy do nežádoucích tukových polštářů.

Chitosan

Chitosan se vyrábí z kutikuly členovců např. krevetek a jeho zařazování do jídelníčku by nemělo přesahovat doporučené limity. Určité procento energie z tuků totiž pro správný chod organismus potřebujeme a navíc řada vitamínů je rozpustná pouze v tucích. Vyloučení veškerých tuků z těla by nám tedy po zdravotní stránce rozhodně neprospělo.

Věděli jste, že:
chitosan někdy využívají chirurgové kvůli jeho unikátní schopnosti lepšího hojení ran?

Chitosan natural

Chitosan se přirozeně vyskytuje v celé řadě potravin např. v houbách, celozrnných výrobcích nebo mořských plodech. Pro skutečně pozitivní vliv na minimalizaci vstřebávání tuků však nutné musí dojít k jeho navýšení v jídelníčku umělou cestou a to nejlépe skrz přírodní doplňky stravy. Mezi takové patři i Chitomax.

Věděli jste, že při správně sestaveném redukčním jídelníčku byste měli přírodní chitosan kombinovat s optimálním množstvím vitamínu C, aby byla jeho účinnost co nejvyšší? Vitamín C také posiluje imunitní systém a upravuje činnost střev. Existují na to poměrně složité tabulky nebo si můžete jednoduše koupit chitosan natural přírodního původu ve výrobku Chitomax, kde už ty nejpříznivější poměr vypočítali výživoví experti za vás a vtělili ho do unikátní receptury z pera britské společnosti PHARMACOPEA.

To ale není jediné plus, které dělá výrobek Chitomax tak atraktivním. Svůj podíl na tom mají i technologické inovace a postupy, které obyčejným doplňkům stravy chybí.

Chitosan – Chitomax  5x účinnější složení působící už během jedné minuty

Běžný přírodní chitosan potřebuje pro své optimální nastartování přibližně 60 minut. Zájemci o zdravou stravu si tedy musí svůj jídelníček plánovat podle velmi přesného časového plánu. A to je v běžném životě velmi nepohodlné a nepraktické. Znamenalo by to si před každým větším jídlem nastavit budík a sáhnout do kabelky. Neplánovaný kancelářský oběd nebo rychlá konzumace večeře  po náročném dni se pak stává skoro neřešitelným problém.

Chitosan účinky

Chitomax však díky unikátní technologii zpracování začíná v žaludku účinkovat již po 1 minutě. Než si tedy naberte na talíř je ve vašem těle vše připraveno k účinnému vylučování tuků z těla.

Chitosan hubnutí a ještě mnohem víc

Viskózní vláknina v čele právě s chitosanem působí příznivě na metabolismus tuků, takže v návaznosti rovněž snižuje i vstřebávání cholesterolu ze stravy. To je jistě velký přínos pro zdraví, ale není jediný.

Málokdo ví, že Chitomax díky své upravené fyzikální struktuře získává po kontaktu s žaludečními kyselinami pozitivní náboj, takže nejenom že na sebe vážně tuky až 5x lépe než klasický chitosan (tuky jsou nabité záporně), ale také na sebe nabaluje těžké kovy ze stravy. A zbavování se těžkých kovů je základním kamenem detoxikace.

Ne nadarmo má proto chitosan ve své domovině, kterou je Japonsko, výstižnou přezdívku BLOKÁTOR TUKŮ.

Chitosan zkušenost

Produkty s chitosanem si objednávají nejenom lidé trpící obezitou, ale i ti mající jakýkoliv problém s trávením – typickým příkladem je např. Crohnova choroba. Právě v případě nutnosti dodržování pečlivě sestavené jídelníčku rozděleného do menších porcí je jednoduché a efektivní působení přírodního doplňku stravy CHITOMAX nejvíce oceňované. Stačí si vzít doporučené množství (chitosan na sebe umí navázat 6x více tuku než je jeho objem), zapít a pustit se do jídla.
A zapomenout rozhodně nesmíme ani na všeobecné účinky vlákniny na činnost střev a pravidelného vyprazdňování. Právě tento efekt bývá uživateli zaznamenán jako první, a to často již po týdnu užívání. Pomoc s udržením hmotnosti pak přichází později. Rozhodně však nečekejte zázraky např. po 14 dnech. Hubnutí díky chitosanu probíhá pomalu, ale o to zdravěji a jeho výsledky jsou dlouhodobě udržitelné. Nicméně zapojení aktivního pohybu a úpravy jídelníčku (každodenní večeře z fast-foodu opravdu nebude OK) mohou k dosažení vašeho kýženého cíle výrazně napomoci.

Chitomax totiž nedokáže odstranit již vzniklé  tukové zásoby nebo zabránit přeměně nadbytečných cukrů v tuky, které jsou následně uloženy v organismu. Při nezdravém stylu života proto rozhodně zázraky nečekejte.

Měli byste vědět: lidé s citlivým zažíváním si někdy během prvních dní užívání chitosanu stěžují na následující obtíže: zácpa, podrážděný žaludek, nadýmání a plynatost. Vše obvykle do několika dnů odezní.

Pokud trpíte alergií na mořské plody zpozorněte a zkonzultuje užívání Chitomaxu s lékařem. A zcela nevhodný je přípravek rovněž pro těhotné a kojící ženy a stejně tak i pro děti. Svůj nový blokátor tuků můžete jednoduše koupit na internetu nebo v lékárně. V případě Chitomaxu pak rozhodně doporučujeme jeho domovské stránky, kde můžete narazit na příjemné slevy i dopravné při větším nákupu zdarma.

Podobné články

Prášky na hubnutí: Může to fungovat?
4791
Kdo se někdy zajímal o hubnutí, jistě narazil i na nejrůznější zázraky v podobě prášků, tablet a léků na hubnutí. Bohužel, většina kupujících je s účinkem naprosto nespokojena. Tento fakt však většinou nebrání ve vyzkoušení dalšího druhu, s nadějí, ž...
Zelený ječmen na hubnutí
3836
Špatný životný styl a pracovní vytížení se může velice rychle negativně projevit na lidském zdraví. Tělo je ve stresu, unavené a mnohdy dochází k velkému přibírání na váze.Člověk se většinou zalekne až v době, kdy se vyskytnou nějaké zdravotní pr...
Vláknina na hubnutí Fibroki
16060
Vláknina se považuje za velmi dobrého pomocníka při redukování hmotnosti. Při snaze zhubnout ji oceníte především pro omezení pocitu hladu. Vláknina umí podpořit i správnou funkčnost metabolismu a přispívá i jako prevence různých nemocí. Přírodní zd...
Ovesné otruby při hubnutí
10124
Ovesné otruby velice úspěšně napomáhají hubnutí, protože obsahují rozpustnou vlákninu. Obsahují málo kalorií, ale i tak dovedou velice dobře nasytit. Zkuste nastartovat váš den jídlem, kde nebudou chybět ovesné otruby a uvidíte, že si hned všimnete r...
Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Čtvrtým rokem pracuji jako nutriční terapeutka a rozhodně o sobě moho říct, že práce je mým koníčkem.

Označeno s: , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Stačí vyplnit jméno a email.

*