Jak zhubnout nohy

Nohy patří mezi rizikové partie při ukládání tuků. Hlavně ženy si hlídají pěkně vypadající stehna a lýtka, což není někdy moc snadné. Nejideálnějším řešením pro zhubnutí je cesta správného stravování a pravidelného cvičení. Zapomeňte však na dřinu, kdy se budete snažit cvičit až do vyčerpání. Potřebujete spalovat tuky, ne cukry, tudíž se nedoporučuje příliš intenzivní námaha.

Jak rychle zhubnout nohy?

Doporučuje se praktikování aerobní aktivity, alespoň po dobu jedné hodiny. Ze začátku počítejte s tím, že se budou spalovat hlavně cukry, ale delší doba cvičení znamená spalování více tuků.

Nohy můžete zhubnout i v posilovně, ale cvičení bude hlavně zaměřeno na zpevnění. Vzhledem k tomu, že chcete podpořit hubnutí nohou, opakujte tréninkové série jenom tolikrát, abyste nepadali vyčerpáním.

Nejde totiž o klasický posilovací trénink. Série opakujte jednou až třikrát, každý cvik provádějte 15 – 30x. Zaměřte se na zatěžování stehen a hýždí, přidejte i komplexní cviky pro více svalových skupin (dřepy, kliky).

Cviky na lýtka

Budete dělat jednoduché výpony ve stoji. Postavte se, chodidla u sebe. Pomalým tempem vystoupáte na špičky až do doby, kdy dojde ke kontrakci lýtkových svalů. Potom svaly na chvilku zatněte a poté se vracejte do výchozí polohy.

Náročnější cvik na zeštíhlení stehen

Dřepy s činkami a balónem

Dřepy s činkami a balónem

Dřepy jsou účinné na zeštíhlení, pokud chcete provádět ještě náročnější trénink, zkuste dřep na jedné noze. Pokud zmáknete 3x denně deset cviků na každé noze, můžete se už za dva týdny těšit na viditelné výsledky.

Cvik na lýtka a přední strany stehen

Ve stoji se široce rozkročte, vytočte špičky do stran. Pomalým pohybem podřepněte a vytáčejte kolena do stran. Celou dobu musí kostrč směřovat kolmo k podložce. Během cvičení stáhněte spodní část břicha, aby nedošlo k prohýbání v bedrech. Následně dejte paže do pozice svícnu, čímž se narovnají záda.

Lze si dát také dlaně před hrudník. Kromě lýtkových svalů a předních stran stehen budete posilovat i hýždě. Při cvičení uvolníte břicho, kyčle, ramena.

Jakými dalšími cviky zhubnete nohy?

  • nejsnadnější a přirozená je chůze, během chození se zapojí stehenní, lýtkové i hýžďové svalstvo, během svižnější chůze si můžete být jisti, že se zapojí celé nohy, břicho i záda
  • pečlivě prováděné dřepy procvičí lýtkové a stehenní svaly
  • nohy se skvěle vytvarují po chůzi do schodů, stačí vyměnit výtah za schody
  • efektivní je i běh, za nepříznivého počasí lze zvolit běžící pás
  • zanožujte v kleče nebo ve stoje, klidně se můžete přidržovat opěradla židle nebo stěny
  • jezděte na kole nebo na rotopedu

Jak zhubnout nohy s dietou

Snaha o zeštíhlení nohou se urychlí ve spojení se zdravým jídelníčkem. Výběr vhodných potravin vám pomohou stvořit výživoví poradci. Jezte v menších dávkách celý den – 5-6x denně. Dopřávejte si hodně zeleniny a dostatečně pravidelně pijte.

Chcete opravdu zhubnout? Žádná zázračná dieta neexistuje!


Chcete jednou pro vždy zhubnout bez hladovění, jo-jo efektu a zbytečné dřiny ve fitku? Máme pro vás řešení. Unikátní metoda hubnutí, která funguje!


Ti, kteří zhubli, na to šli chytře:

– Nedrželi hladovky
– Netrápili se zbytečně ve fitness
– Neutráceli peníze za předražené prášky

Chci se dozvědět více a zhubnout

Podobné články

Vajíčková dieta, výhody a nevýhody
459
Vajíčková dieta je nízkosacharidová dieta s vysokým obsahem bílkovin, která vyžaduje konzumaci vajec jako hlavního zdroje bílkovin. Tato dieta se často používá pro účely hubnutí nebo kulturistiky.Zdravotní přínosy: Vejce se používají k přípra...
Jak nejrychleji zhubnout zdravě a trvale celé tělo
622
Většina lidí si myslí, že jediný způsob, jak zhubnout, je držet módní dietu nebo dělat hodiny vyčerpávajícího kardia v posilovně. Existuje však i jiný způsob - prostřednictvím transformace těla.Tělesná transformace spočívá v tom, že změníte s...
Jak zhubnout zadek
4928
Hubnutí zadku je dost obtížné, ale tuku se dá zbavit i v těchto partiích. Především je nutné změnit stravu a zaměřit se na snížení příjmu nezdravých tuků, z nichž se vytváří nemilované tukové zásoby v těle.Pokud chcete konkrétně vědět, jaké potra...
Jak zhubnout stehna
5208
Snaha o vylepšení jen některých partií těla je většinou zdlouhavá a nefunkční, protože vždy se hubne celkově a jednotlivé části těla je pak možné vytvarovat pomocí speciálních cviků. Zapamatujte si tedy, že při snaze zhubnout stehna, dojde k hubnutí ...
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Označeno s:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Stačí vyplnit jméno a email.

*