Nejlepší diety na hubnutí pro rok 2019

Jaké jsou nejlepší diety na hubnutí pro rok 2019? Pochopitelně máme na mysli diety, které pomáhají zhubnout všem, kteří dodržují dané dietní zásady. Diet slibujících až zázračné hubnutí stále přibývá a zvyšuje se i počet osob, které vyzkoušely mnoho dietních postupů s menšími nebo většími úspěchy.

Dělená strava

Dělená strava skutečně pomohla mnohým lidem shodit hodně kilogramů nadváhy, ale také musíte být opatrní, jakmile s dietou skončíte, protože hrozí rychlý jo-jo efekt. Během diety jíte bez nějakého extra omezování, ale je nutné dodržovat dělení stravy na sacharidovou a bílkovinovou.

Sacharidy (některé ovoce, obiloviny, přílohy) se nesmí kombinovat s bílkovinami (maso, masné výrobky, mléčné výrobky). Je určena také skupina neutrálních potravin, které se mohou libovolně kombinovat s jakoukoliv skupinou jídel. Vaše strava může být skutečně pestrá a seženete i mnoho zajímavých receptů, které lze vařit.

Breussova dieta

Breussova dieta je známá jako odtučňovací nebo detoxikační dieta. Dieta vznikla původně pro pacienty s rakovinou a v originálním pojetí trvala 42 dní. V současnosti se praktikuje maximálně jeden nebo dva dny za týden, aby se tělo pročistilo.

Během dne budete popíjet jenom zeleninové šťávy a bylinkové čaje. Tělo bude mít jen málo energie, proto se vyhněte sportování a jiným náročným aktivitám. Dieta neúčinkuje u kuřáků. Pokud nezvládnete pít šťávy ze zeleniny celý den, zkuste nahradit alespoň jedno jídlo.

Intervalová dieta

Intervalová dieta patří k velice oblíbeným dietním postupům, protože tělo vlastně ani nezaregistruje, že hubne a nehrozí neoblíbený jo-jo efekt. Intervalová dieta zahrnuje tři odtučňovací fáze – tři dny, pět dní a deset dní. Během těchto fází není energetický příjem vyšší než 1200 kcal za den. Mezi odtučňovacími fázemi je vždy pět dní pauza.

V první fázi se přijímají především bioaktivní látky – zelená a červená zelenina, ovoce s vysokým obsahem draslíku. Druhá fáze je spojena s konzumací hlavně zeleniny, ovoce, tofu a rýže. Ve třetí fázi se odbourávají tuky a je důležité jíst hodně ovoce a zeleniny bohatých na vitamin C.

Dukanova dieta

Dukanova dieta funguje na principu spalování kalorií trávením bílkovin. Dělí se na čtyři fáze: útočnou, plynulou, upevňující a stabilizační. Délka jednotlivých fází záleží na tom, kolik chcete zhubnout kilogramů. Jídelníček se musí sestavovat jenom z povolených potravin pro jednotlivé fáze.

Výhodou je, že povolených potravin je sto, takže většinou není problém najít vyhovující potraviny. Jen se musí dodržovat základní zásady. Nevýhodou je, že poslední fáze Dukanovy diety se musí držet stále, jinak se dostavuje jo-jo efekt. Při doporučeném stravování a konzumaci povolených potravin se skutečně hubne.

Proteinová dieta (Ketodieta)

A na závěr a si nejoblíbenější dieta posledních několika let. Oblíbená, protože má viditelné výsledky a také příprava jednotlivých jídel je otázkou pár minut, což je velké plus v dnešní uspěchané době.

TIP: Podívejte se na porovnání proteinových diet

Chcete opravdu zhubnout? Žádná zázračná dieta neexistuje!
Chcete jednou pro vždy zhubnout bez hladovění, jo-jo efektu a zbytečné dřiny ve fitku? 


Ti, kteří zhubli, na to šli chytře:

– Nedrželi hladovky
– Netrápili se zbytečně ve fitness
– Neutráceli peníze za předražené prášky

Chci se dozvědět více, nyní akce

Podobné články

Dukanova dieta verze 2
6459
Dukanova dieta je velice populární hlavně mezi ženami a existuje již několik variant. U Dukanovy diety si sami určíte, jak dlouho ji budete držet – resp. kolik kilogramů chcete zhubnout.Při dietě nemusíte hladovět. Autorem je francouzský odborník...
Jillian Michaels
14891
Jillian Michaels je velmi oblíbená americká trenérka, odbornice na výživu, hubnutí a wellness. Její sláva se rozmohla hlavně díky cvičebnímu plánu 30 day shred.Připravila i další cvičební plány, kde se díky rychlému a tvrdému cvičení dostaví ...
Dieta každý druhý den
7745
Současná doba sebou nese i nové pokusy v dietách! Jak zhubnout a netrápit se? Neustálé omezování v jídle potřebuje skutečně silnou vůli, což značí pro mnohé osoby velký problém. Je pro vás dobrým nápadem se omezovat jen jeden den a druhý si dopřát jí...
Diety, které fungují
2658
Nikdo si nepřeje diety, které nezpůsobí žádné úbytky na váze. Fungující diety však skutečně existují a je jen na vás, abyste si vyzkoušeli, co platí na vaše kilogramy! Mějte na paměti, že dieta není žádná hladovka. Jakmile tělo bude nějaký čas hladov...
Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Označeno s: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Stačí vyplnit jméno a email.

*