Ovesné otruby při hubnutí

Ovesné otruby velice úspěšně napomáhají hubnutí, protože obsahují rozpustnou vlákninu. Obsahují málo kalorií, ale i tak dovedou velice dobře nasytit. Zkuste nastartovat váš den jídlem, kde nebudou chybět ovesné otruby a uvidíte, že si hned všimnete rozdílu.

Při porovnání ovesných vloček a otrub bylo zjištěno, že otruby mají o 50 % více vlákniny. Dochází tak k efektivnějšímu snižování cholesterolu a hubnutí. Obsah kalorií je naopak nižší než u ovesných vloček. Dále nechybí otrubám z ovsa proteiny, minerály a antioxidanty.

Sušenky z ovesných otrub

Sušenky z ovesných otrub

Při každodenní konzumaci vám ovesné otruby ochrání zdraví tím, že vylepší činnost střev. Chrání rovněž před cukrovkou a rakovinou tlustého střeva. Doporučují se při zácpě. Hodí se pro pacienty s diabetem a preventivně působí na kardiovaskulární nemoci.

Čím jsou ještě lidskému tělu prospěšné ovesné otruby:

 • zbavíte se pocitu hladu a přejde vás chuť na hledání něčeho sladkého na zub
 • k jídlu stačí malá porce
 • umí vstřebat kalorie ve střevě a následně je vyloučí
 • zpomaluje vstřebávání cukru – glukózy
 • ustálí hladinu cukru v krvi

Inspirace na výživnou snídani:
Kaše z ovesných otrub se sušeným ovocem
50 g mletých ovesných otrub
250 ml horké vody
25 g sušených jablek, hrušek a rozinek
mletá skořice podle chuti

Ovesné otruby dejte do misky a zalijte je horkou vodou. Trochu zamíchejte, přidejte sušené ovoce a mletou skořici. Není nutné nic vařit, stačí nechat směs chvíli nabobtnat a můžete se pustit do jídla.

Lze dosladit i troškou medu a ozdobit sekanými ořechy nebo mandlemi. Není na škodu si udělat i variantu s čerstvým ovocem nasekaným na kousky.

Ovesné otruby s jogurtem

Ovesné otruby s jogurtem

Další tipy na jídla:

 • ovesné otruby přidávejte do slaných i sladkých placek
 • přidávejte si je do těst na pečivo
 • smíchejte je s jogurty, tvarohy
 • otruby přimíchejte do polévek
 • zdobte saláty
 • strouhanku nahraďte mletými ovesnými otrubami
Chcete opravdu zhubnout? Žádná zázračná dieta neexistuje!


Chcete jednou pro vždy zhubnout bez hladovění, jo-jo efektu a zbytečné dřiny ve fitku? Máme pro vás řešení. Unikátní metoda hubnutí, která funguje!


Ti, kteří zhubli, na to šli chytře:

– Nedrželi hladovky
– Netrápili se zbytečně ve fitness
– Neutráceli peníze za předražené prášky

Chci se dozvědět více a zhubnout

Podobné články

Vláknina na hubnutí Fibroki
11456
Vláknina se považuje za velmi dobrého pomocníka při redukování hmotnosti. Při snaze zhubnout ji oceníte především pro omezení pocitu hladu. Vláknina umí podpořit i správnou funkčnost metabolismu a přispívá i jako prevence různých nemocí. Přírodní zd...
Červená řepa a její vliv na hubnutí
3541
O zdravotních účincích červené řepy se lidé přesvědčili už v době starých Římanů. Pochází ze Středomoří, dnes se však pěstuje především ve východní Evropě a v USA. Červená řepa je velmi chutnou kořenovou zeleninou se spoustou zdraví prospěšných látek...
Kombucha a hubnutí
2347
Kombucha je nám známá jako čínská houba, ale vlastně jde o shluk kvasinek připomínající houbu. Pěstování probíhá v oslazeném čaji, kde dojde k fermetaci a následně vznikne sladkokyselý a bioaktivní nápoj s mnoha léčivými schopnostmi. Chutí kombucha p...
Hubnutí a celulitida
1698
Celulitida postihuje podkožní tkanivo. Vzniká stárnutím podkožního vaziva, nedostatečným prokrvením či hromaděním tukové tkáně. Vznik celulitidy je spojen s různými faktory: s dědičností, nadváhou, ochablým svalstvem, hormonálními poruchami, nesprávn...
Rating: 4.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Označeno s: , ,