Nejlepší diety na hubnutí 2016

Jaké jsou nejlepší diety na hubnutí pro rok 2016? Pochopitelně máme na mysli diety, které pomáhají zhubnout všem, kteří dodržují dané dietní zásady. Diet slibujících až zázračné hubnutí stále přibývá a zvyšuje se i počet osob, které vyzkoušely mnoho dietních postupů s menšími nebo většími úspěchy.

Dělená strava

Dělená strava skutečně pomohla mnohým lidem shodit hodně kilogramů nadváhy, ale také musíte být opatrní, jakmile s dietou skončíte, protože hrozí rychlý jo-jo efekt. Během diety jíte bez nějakého extra omezování, ale je nutné dodržovat dělení stravy na sacharidovou a bílkovinovou.

Sacharidy (některé ovoce, obiloviny, přílohy) se nesmí kombinovat s bílkovinami (maso, masné výrobky, mléčné výrobky). Je určena také skupina neutrálních potravin, které se mohou libovolně kombinovat s jakoukoliv skupinou jídel. Vaše strava může být skutečně pestrá a seženete i mnoho zajímavých receptů, které lze vařit.

Breussova dieta

Breussova dieta je známá jako odtučňovací nebo detoxikační dieta. Dieta vznikla původně pro pacienty s rakovinou a v originálním pojetí trvala 42 dní. V současnosti se praktikuje maximálně jeden nebo dva dny za týden, aby se tělo pročistilo.

Během dne budete popíjet jenom zeleninové šťávy a bylinkové čaje. Tělo bude mít jen málo energie, proto se vyhněte sportování a jiným náročným aktivitám. Dieta neúčinkuje u kuřáků. Pokud nezvládnete pít šťávy ze zeleniny celý den, zkuste nahradit alespoň jedno jídlo.

Intervalová dieta

Intervalová dieta patří k velice oblíbeným dietním postupům, protože tělo vlastně ani nezaregistruje, že hubne a nehrozí neoblíbený jo-jo efekt. Intervalová dieta zahrnuje tři odtučňovací fáze – tři dny, pět dní a deset dní. Během těchto fází není energetický příjem vyšší než 1200 kcal za den. Mezi odtučňovacími fázemi je vždy pět dní pauza.

V první fázi se přijímají především bioaktivní látky – zelená a červená zelenina, ovoce s vysokým obsahem draslíku. Druhá fáze je spojena s konzumací hlavně zeleniny, ovoce, tofu a rýže. Ve třetí fázi se odbourávají tuky a je důležité jíst hodně ovoce a zeleniny bohatých na vitamin C.

Dukanova dieta

Dukanova dieta funguje na principu spalování kalorií trávením bílkovin. Dělí se na čtyři fáze: útočnou, plynulou, upevňující a stabilizační. Délka jednotlivých fází záleží na tom, kolik chcete zhubnout kilogramů. Jídelníček se musí sestavovat jenom z povolených potravin pro jednotlivé fáze.

Výhodou je, že povolených potravin je sto, takže většinou není problém najít vyhovující potraviny. Jen se musí dodržovat základní zásady. Nevýhodou je, že poslední fáze Dukanovy diety se musí držet stále, jinak se dostavuje jo-jo efekt. Při doporučeném stravování a konzumaci povolených potravin se skutečně hubne.

Chcete opravdu zhubnout? Žádná zázračná dieta neexistuje!
Chcete jednou pro vždy zhubnout bez hladovění, jo-jo efektu a zbytečné dřiny ve fitku? Máme pro vás řešení. Unikátní metoda hubnutí, která funguje. Nutriční typologie:


Ti, kteří zhubli, na to šli chytře:

– Nedrželi hladovky
– Netrápili se zbytečně ve fitness
– Neutráceli peníze za předražené prášky

Chci se dozvědět více, nyní akce  konzultace zdarma

Podobné články

KetoMIX 
261
KetoMIX KetoMIX aneb hubnutí plné bílkovin – může opravdu radikální omezení sacharidů vést k trvalé úpravě hmotnosti, nebo jde jen o přechodný stav, doprovázený po ukončení neodvratitelným jo-jo efektem? A jak jsou na tom z výživového hlediska diety...
Proteinová dieta
2229
Proteinová dieta se zakládá na zvýšeném příjmu proteinů – bílkovin. Současně se výrazně sníží příjem sacharidů ve stravě. Jakmile tělo spotřebuje hlavní zdroj energie v podobě sacharidů, bude sahat do tukových zásob pro jiné zdroje energie – ty se za...
Mačingová: jídelníček na 28 dní
411726
Slovenská expertka na zdravou výživu Antónia Mačingová se ve své „dietě“ zaměřila na detoxikaci a harmonizaci těla. Jedná se o převratnou metodu ve stravování s daným programem na 28 dní.Více o této dietě jsme psali v článcích: Antónia Mačingová:...
Dukanova dieta: 4. stabilizační fáze
3554
Stabilizační fáze Dukanovy diety je závěrečnou a zároveň klíčovou. Právě v této fázi se rozhodne, jestli jste zhubli s úspěchem nebo naopak. Až do konce svého života musíte dodržovat tři snadná opatření, kam patří například bílkovinový čtvrtek. Shoz...
No votes yet.
Please wait...
Označeno s: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Stačí vyplnit jméno a email.

*