Jak zhubnout nohy

Nohy patří mezi rizikové partie při ukládání tuků. Hlavně ženy si hlídají pěkně vypadající stehna a lýtka, což není někdy moc snadné. Nejideálnějším řešením pro zhubnutí je cesta správného stravování a pravidelného cvičení. Zapomeňte však na dřinu, kdy se budete snažit cvičit až do vyčerpání. Potřebujete spalovat tuky, ne cukry, tudíž se nedoporučuje příliš intenzivní námaha.

Jak rychle zhubnout nohy?

Doporučuje se praktikování aerobní aktivity, alespoň po dobu jedné hodiny. Ze začátku počítejte s tím, že se budou spalovat hlavně cukry, ale delší doba cvičení znamená spalování více tuků.

Nohy můžete zhubnout i v posilovně, ale cvičení bude hlavně zaměřeno na zpevnění. Vzhledem k tomu, že chcete podpořit hubnutí nohou, opakujte tréninkové série jenom tolikrát, abyste nepadali vyčerpáním.

Nejde totiž o klasický posilovací trénink. Série opakujte jednou až třikrát, každý cvik provádějte 15 – 30x. Zaměřte se na zatěžování stehen a hýždí, přidejte i komplexní cviky pro více svalových skupin (dřepy, kliky).

Cviky na lýtka

Budete dělat jednoduché výpony ve stoji. Postavte se, chodidla u sebe. Pomalým tempem vystoupáte na špičky až do doby, kdy dojde ke kontrakci lýtkových svalů. Potom svaly na chvilku zatněte a poté se vracejte do výchozí polohy.

Náročnější cvik na zeštíhlení stehen

Dřepy s činkami a balónem

Dřepy s činkami a balónem

Dřepy jsou účinné na zeštíhlení, pokud chcete provádět ještě náročnější trénink, zkuste dřep na jedné noze. Pokud zmáknete 3x denně deset cviků na každé noze, můžete se už za dva týdny těšit na viditelné výsledky.

Cvik na lýtka a přední strany stehen

Ve stoji se široce rozkročte, vytočte špičky do stran. Pomalým pohybem podřepněte a vytáčejte kolena do stran. Celou dobu musí kostrč směřovat kolmo k podložce. Během cvičení stáhněte spodní část břicha, aby nedošlo k prohýbání v bedrech. Následně dejte paže do pozice svícnu, čímž se narovnají záda.

Lze si dát také dlaně před hrudník. Kromě lýtkových svalů a předních stran stehen budete posilovat i hýždě. Při cvičení uvolníte břicho, kyčle, ramena.

Jakými dalšími cviky zhubnete nohy?

  • nejsnadnější a přirozená je chůze, během chození se zapojí stehenní, lýtkové i hýžďové svalstvo, během svižnější chůze si můžete být jisti, že se zapojí celé nohy, břicho i záda
  • pečlivě prováděné dřepy procvičí lýtkové a stehenní svaly
  • nohy se skvěle vytvarují po chůzi do schodů, stačí vyměnit výtah za schody
  • efektivní je i běh, za nepříznivého počasí lze zvolit běžící pás
  • zanožujte v kleče nebo ve stoje, klidně se můžete přidržovat opěradla židle nebo stěny
  • jezděte na kole nebo na rotopedu

Jak zhubnout nohy s dietou

Snaha o zeštíhlení nohou se urychlí ve spojení se zdravým jídelníčkem. Výběr vhodných potravin vám pomohou stvořit výživoví poradci. Jezte v menších dávkách celý den – 5-6x denně. Dopřávejte si hodně zeleniny a dostatečně pravidelně pijte.

Chcete opravdu zhubnout? Žádná zázračná dieta neexistuje!


Chcete jednou pro vždy zhubnout bez hladovění, jo-jo efektu a zbytečné dřiny ve fitku? Máme pro vás řešení. Unikátní metoda hubnutí, která funguje!


Ti, kteří zhubli, na to šli chytře:

– Nedrželi hladovky
– Netrápili se zbytečně ve fitness
– Neutráceli peníze za předražené prášky

Chci se dozvědět více a zhubnout

Podobné články

Jak zhubnout břicho
2867
Krásné a ploché bříško bez zbytečných tukových polštářů je snem mnohých z nás. Snažit se o dokonalost je běh na dlouhou trať, ale díky racionální stravě a pravidelnému cvičení se mohou dostavit skvělé výsledky. Jak zhubnout břišní tuk Zvýšený obsah...
Jak zhubnout v obličeji
2386
Obličej se nedá zakrýt oblečením a je neustále na očích každému, s kým se potkáte. Spousta lidí řeší problémy s oteklým obličejem a existuje i několik účinných rad, jak zhubnout v obličeji bez větší námahy. Příčiny nateklého obličeje Za oteklý obli...
Jak zhubnout v pase
2771
Hubnutí není nikdy snadné, dokonce ani tehdy, když se chcete zaměřit na určitou tělní partii. Možná vás nepotěší zpráva, že hubnutí břicha a hubnutí v pase patří k nejobtížnějším, protože hlavně ženy mají geneticky dáno, že se tukové zásoby ukládají ...
Jak rychle zhubnout
4411
Rychlé hubnutí se příliš nedoporučuje, ale pokud budete mít chuť a odhodlání, klidně se vám podaří shodit 10 kg už za dva týdny. Nicméně můžete mít k tomu velký důvod, například svatbu, důležité setkání atd. Jakmile dotáhnete hubnutí deseti kil do ús...
No votes yet.
Please wait...
Označeno s:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Stačí vyplnit jméno a email.

*