Dukanova dieta verze 2

Dukanova dieta je velice populární hlavně mezi ženami a existuje již několik variant. U Dukanovy diety si sami určíte, jak dlouho ji budete držet – resp. kolik kilogramů chcete zhubnout.

Při dietě nemusíte hladovět. Autorem je francouzský odborník na výživu doktor Pierre Dukan. Díky dietě se již podařilo zhubnout mnoha ženám a mužům. Výhodou je, že si lze váhu udržet.

Dukanova dieta má 4 fáze

Dukanova dieta je vyvážený a pomalý postup, jak úspěšně a trvale shodit nadbytečné kilogramy. Dieta se dělí na čtyři fáze, ty se musí střídat. První dvě fáze povolují jíst určité potraviny podle chuti. Pro každou fázi je dán jídelníček, resp. povolené potraviny.

Fáze 1: Útočná

Budete jíst pouze potraviny bohaté na bílkoviny. Tato fáze je krátká, ale váha půjde rychle dolů

Fáze 2: Střídavá

Budete střídat čisté bílkoviny a bílkoviny obohacené o zeleninu. V jídelníčku budete mít jeden den jen bílkoviny a druhý den zeleninu s bílkovinami. Tato fáze skončí, jakmile docílíte stanovené hmotnosti.

Fáze 3: Konsolidační

Na váš jídelníček se vrací dříve zakázané potraviny. Tělo dosáhne požadované hmotnosti, ale je potřeba se vyvarovat jo-jo efektu. Každý shozený kilogram bude spojen s deseti dny v konsolidační fázi.

Fáze 4: Stabilizační

Tato fáze rozhodne o úspěchu diety. Do konce života budete muset například dodržovat bílkovinný čtvrtek.

Dukanova dieta verze 2

Nutriční schodiště doprovází druhou verzi Dukanovy diety. Jedná se o sedm kroků, které můžete udělat během týdne. Každý den si do jídelníčku přidáte novou skupinu potravin a můžete tak získat další motivaci pro rychlé hubnutí.

Nutriční schodiště tvoří základ konsolidační fáze. Zavádí se potřebné potraviny pro konzumaci v předepsaných dávkách. Každý schod představuje den v týdnu a vašim cílem je neděle – oslava. Během dvou prvních dnů v týdnu můžete jíst neomezené množství ze stovky povolených potravin.

Pondělí: jezte libovolné množství přírodního proteinu
Úterý: snězte tolik zeleniny, kolik chcete
Středa: přidejte si ovoce
Čtvrtek: můžete chléb, pochopitelně celozrnný
Pátek: nastal čas na nějaký sýr
Sobota: dopřejte si sacharidové potraviny – těstoviny apod.
Neděle: oslava jídla – relaxujte poslední týden a dejte si, co vám chutná

Tip na recept:
Perník s otrubami
pro fázi 1, 2, 3 a 4
4 lžíce pšeničných a 8 lžic ovesných otrub
2 lžíce sušeného mléka
3 celá vejce
3 bílky
1 kypřící prášek
2 lžíce medu
2 lžíce perníkového koření
6 lžic tvarohu

Postup: Utřete tvaroh, sušené mléko, kypřící prášek a otruby. Do směsi přidejte vejce a bílky. Okořeňte a oslaďte. Ze surovin stvořte vláčné těsto, které přelijete do olejem vymazaného pekáče (nebo na pečící papír). Dejte péct do předehřáté trouby na 180 °C na cca ¾ hodiny.

Několik tipů z Dukanovy diety:

  • do denního menu zařaďte hodně ovesných otrub
  • jídelníček potřebuje plán, nesmíte hladovět
  • před obědem a večeří se doporučují 2 lžičky jablečného octa – zlepší se trávení
  • příjem ovoce si hlídejte – ne víc jak 2 kousky za den
  • jezte hodně zeleniny

Zdá se vám to příliš náročné? Pak vám doporučujeme využít zdarma služby výživového poradenství.

Chcete opravdu zhubnout? Žádná zázračná dieta neexistuje!


Chcete jednou pro vždy zhubnout bez hladovění, jo-jo efektu a zbytečné dřiny ve fitku? Máme pro vás řešení. Unikátní metoda hubnutí, která funguje!


Ti, kteří zhubli, na to šli chytře:

– Nedrželi hladovky
– Netrápili se zbytečně ve fitness
– Neutráceli peníze za předražené prášky

Chci se dozvědět více a zhubnout

Podobné články

Dukanova dieta: 4. stabilizační fáze
3554
Stabilizační fáze Dukanovy diety je závěrečnou a zároveň klíčovou. Právě v této fázi se rozhodne, jestli jste zhubli s úspěchem nebo naopak. Až do konce svého života musíte dodržovat tři snadná opatření, kam patří například bílkovinový čtvrtek. Shoz...
Dukanova dieta: 1. útočná fáze
20931
Útočná fáze Dukanovy diety se skládá pouze z potravin s obsahem bílkovin. Jedná se o krátkou a rychlou fázi s čistými bílkovinami, kdy velice snadno hubnete. První tři dny 1. útočné fáze Dukanovy diety První den Tělo si přivyká na nové složení jíd...
Dukanova dieta: 2. plynulá fáze
14312
Plynulá fáze Dukanovy diety se zakládá na střídání čistých bílkovin a bílkovin se zeleninou. Konkrétně jde o to, že jídelníček bude jeden den pouze bílkovinový a druhý den bude obsahovat bílkoviny a zeleninu. Jakmile tato fáze skončí, dostanete se na...
Dukanova dieta: 3. upevňující fáze
5557
Konsolidační fáze Dukanovy diety slibuje návrat k dříve zakázaným potravinám do jídelníčku. Po docílení stanovené hmotnosti se musí předejít jojo efektu, který se bez hlídání stoprocentně dostaví, když došlo k rychlému ubývání váhy.V konsolidační...
No votes yet.
Please wait...
Označeno s:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Stačí vyplnit jméno a email.

*