Dukanova dieta: recepty

S Dukanovou dietou je dost lidí spokojeno. Shození kilogramů funguje, protože si lze dopřávat celkem pestrý jídelníček. Vytvořit si lze i různé varianty receptů na jídla, která máte rádi a hubnutí bude tedy mnohem radostnější. Především se Dukanova dieta zakládá na skutečném jídlu, ne na prášcích.

Tipy na recepty pro Dukanovu dietu

Tvarohové nočky s otrubami

1 vejce
1 lžíce kukuřičného škrobu
špetka soli
200 g nízkotučného tvarohu
3 lžíce otrub

Postup:

Nejprve dejte do mixéru otruby a nechte je několikrát protočit nasucho. Jakmile se otruby budou podobat konzistenci mouky, přidejte vejce, škrob a sůl. Znovu mixujte a nakonec přidejte tvaroh.

Připravenou směs nechte chvilku odstát a poté tvořte malou lžičkou nočky a naházejte je do vařící vody. Nechte přibližně tři minuty povařit a poté přeceďte. Tvarohové nočky jezte jako přílohu například ke guláši nebo kuřeti na paprice.

Pangas na cibuli a paprice

4 plátky pangase
2 cibule
koření mletá paprika + další podle chuti
sůl podle chuti

Postup:

Cibule nakrájíme na plátky a polovinou množství pokryjeme dno zapékací porcelánové nebo skleněné misky. Na cibuli poskládáme plátky ryby okořeněně podle chuti.

Pangase posypeme druhou půlkou cibule, přikryjeme alobalem (můžete použít i pokličku) a dáme vařit v misce do hrnce s vodou na pařák na knedlíky. Lze použít i parný hrnec, ale počítejte s delší dobou přípravy. Je možné rovněž vše zapéct v troubě a podle potřeby zalévat vodou.

Pribináček pro mlsaly s kakaem

1 nízkotučný tvaroh
1 lžička kukuřičného škrobu
1 dcl nízkotučného mléka
trochu kakaa
sladidlo podle chuti

Postup:

Škrob nechte vařit v mléce, dokud se nezahustí. Přidejte ostatní ingredience a vyšlehejte metličkou. Poté můžete jíst.

Pudinkové lívance

1 sáček kakaového nebo vanilkového pudinku
půlka vaničky nízkotučného tvarohu
sladidlo podle chuti
vanilkové aroma – pár kapek
2 celá vejce

Postup:

Všechny ingredience pořádně promícháme do jemného těsta. Na pánvi pečte dozlatova malé lívanečky.

Tip: Psali jsme o Dukanově dietě:

Dukanova dieta: jídelníček na týden
Dukanova dieta: Jaké jsou zkušenosti
Nejlepší a nejúčinnější diety na hubnutí

Dukanova dieta: jídelníček a recepty

Jídelníček pro Dukanovu dietu si můžete udělat velice pestrý. Složení jídelníčku závisí na tom, v jaké fázi se zrovna nacházíte, protože Dukanova dieta se dělí na 4 fáze:
V 1. fázi se mohou jíst všechny nízkotučné výrobky, maso, 2 lžíce otrub denně. Fáze trvá 2-5 dní podle toho, kolik chcete shodit.
Ve 2. fázi přibudou do jídelníčku některé druhy zeleniny. Tuto fázi držíte tak dlouho, dokud neshodíte potřebná kila.
3. fáze už povoluje občas ovoce a jednou týdně musíte absolvovat očistný bílkovinový den podle první fáze. Dále si můžete dát dvakrát týdně pořádné jídlo. V této fázi se zůstává podle počtu shozených kil vynásobených deseti dny, takže shodíte 3 kg a jídlo ze třetí fáze musíte jíst 30 dní.
4. fáze už propaguje normální stravu bez přejídání, jednou týdně se drží bílkovinový den.

Chcete opravdu zhubnout? Žádná zázračná dieta neexistuje!


Chcete jednou pro vždy zhubnout bez hladovění, jo-jo efektu a zbytečné dřiny ve fitku? Máme pro vás řešení. Unikátní metoda hubnutí, která funguje!


Ti, kteří zhubli, na to šli chytře:

– Nedrželi hladovky
– Netrápili se zbytečně ve fitness
– Neutráceli peníze za předražené prášky

Chci se dozvědět více a zhubnout

Podobné články

KetoMIX 
262
KetoMIX KetoMIX aneb hubnutí plné bílkovin – může opravdu radikální omezení sacharidů vést k trvalé úpravě hmotnosti, nebo jde jen o přechodný stav, doprovázený po ukončení neodvratitelným jo-jo efektem? A jak jsou na tom z výživového hlediska diety...
Proteinová dieta
2229
Proteinová dieta se zakládá na zvýšeném příjmu proteinů – bílkovin. Současně se výrazně sníží příjem sacharidů ve stravě. Jakmile tělo spotřebuje hlavní zdroj energie v podobě sacharidů, bude sahat do tukových zásob pro jiné zdroje energie – ty se za...
Mačingová: jídelníček na 28 dní
411732
Slovenská expertka na zdravou výživu Antónia Mačingová se ve své „dietě“ zaměřila na detoxikaci a harmonizaci těla. Jedná se o převratnou metodu ve stravování s daným programem na 28 dní.Více o této dietě jsme psali v článcích: Antónia Mačingová:...
Dukanova dieta: 4. stabilizační fáze
3554
Stabilizační fáze Dukanovy diety je závěrečnou a zároveň klíčovou. Právě v této fázi se rozhodne, jestli jste zhubli s úspěchem nebo naopak. Až do konce svého života musíte dodržovat tři snadná opatření, kam patří například bílkovinový čtvrtek. Shoz...
No votes yet.
Please wait...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Stačí vyplnit jméno a email.

*