Dukanova dieta: 4. stabilizační fáze

Stabilizační fáze Dukanovy diety je závěrečnou a zároveň klíčovou. Právě v této fázi se rozhodne, jestli jste zhubli s úspěchem nebo naopak. Až do konce svého života musíte dodržovat tři snadná opatření, kam patří například bílkovinový čtvrtek.

Shozená kila natrvalo

Ve stabilizační fázi se budete hlídat a uvědomovat si, jakou práci vám dalo shodit všechna kila navíc. Je dobré si udržet správnou rovnováhu mezi příjmem a výdejem energie, jen tak se vám podaří udržet novou váhu.

V této fázi vás čeká zmiňovaný bílkovinový den týdně (čtvrtek). Druhým opatřením je chodit do schodů pěšky a třetím denní konzumace tří lžic ovesných otrub. Zařazení pohybu je velice důležité, protože sedavý způsob vám přinese kilogramy navíc. Postačí svižná chůze denně, několik snadných cviků.

Doba trvání

Poslední fáze Dukanovy diety se drží co nejdéle, v ideálním případě po zbytek života.

 

Jídlo pro bílkovinové čtvrtky

Seznam jídel pro bílkovinové čtvrtky v poslední fázi Dukanovy diety se odlišuje od útočné fáze. Vybírejte si jen nejčistší bílkoviny. Dopřávejte si ryby, ale pamatujte, že k zakázaným patří uzený losos, olejovky, makrela v hořčičné omáčce, sardinky v oleji a tuňák v oleji.

Z mas jsou povolené hovězí steaky, hovězí svíčková, koňské maso, telecí řízek, rostbíf, králičí maso, sekaný biftek a telecí pečeně. Z drůbeže můžete jíst holuba, krůtu, křepelky, kuřecí prsíčka, kuřecí horní stehno, perličky. Povolená jsou i vejce, ale ve vydatnějších týdnech si dávejte je bílky. Z mléčných výrobků patří k povoleným netučné tvarohy a nízkotučné jogurty. Dále jezte ústřice, hřebenatky a krevety.

Povolené odlehčené potraviny pro 4. fázi Dukanovy diety

V poslední fázi se zaměřte na kvalitní potraviny bez obsahu přidaných cukrů a tuků. Kupujte si nízkotučné, odtučněné a netučné mléčné výrobky, sýry, šunky, máslo nebo omáčky. Bez cukru seženete sušenky, bonbony i žvýkačky.

Při dietě si můžete připravovat různé placky, tyčinky a sušenky z ovesných otrub. Do potravy si můžete přidávat aromata, abyste vylepšili vůni a chuť.
930x180.png

Další pravidla pro 4. stabilizační fázi Dukanovy diety:

– ve stabilizační fázi a po zbytek života se jí 3 polévkové lžíce ovesných otrub denně
– mějte v jídelníčku potraviny podporující hubnutí
– jezte shirataki z konjaku – neobsahují žádné kalorie
– výborný je agar-agar z mořských řas – připravuje se vsypáním do tekutiny
– jídla dochucujte kořenícími směsi z bylinek, zeleniny a řas
– prospěšné jsou palmové výhonky
– při chutích zkuste bylinné pastilky, kterých můžete denně vycucat i několik
– při chuti na čokoládu zvolte odtučněné kakao, připravte si z něho i různé zákusky
omezte solení
– z tolerovaných potravin zkuste například čokoládový fondán z kukuřičného škrobu a odtučněného kakaa nebo oříškovo-čokoládovou pomazánku (1 lžíci denně)

Chcete opravdu zhubnout? Žádná zázračná dieta neexistuje!


Chcete jednou pro vždy zhubnout bez hladovění, jo-jo efektu a zbytečné dřiny ve fitku? Máme pro vás řešení. Unikátní metoda hubnutí, která funguje!


Ti, kteří zhubli, na to šli chytře:

– Nedrželi hladovky
– Netrápili se zbytečně ve fitness
– Neutráceli peníze za předražené prášky

Chci se dozvědět více a zhubnout

Podobné články

Dukanova dieta: 1. útočná fáze
20920
Útočná fáze Dukanovy diety se skládá pouze z potravin s obsahem bílkovin. Jedná se o krátkou a rychlou fázi s čistými bílkovinami, kdy velice snadno hubnete. První tři dny 1. útočné fáze Dukanovy diety První den Tělo si přivyká na nové složení jíd...
Dukanova dieta: 2. plynulá fáze
14305
Plynulá fáze Dukanovy diety se zakládá na střídání čistých bílkovin a bílkovin se zeleninou. Konkrétně jde o to, že jídelníček bude jeden den pouze bílkovinový a druhý den bude obsahovat bílkoviny a zeleninu. Jakmile tato fáze skončí, dostanete se na...
Dukanova dieta: 3. upevňující fáze
5552
Konsolidační fáze Dukanovy diety slibuje návrat k dříve zakázaným potravinám do jídelníčku. Po docílení stanovené hmotnosti se musí předejít jojo efektu, který se bez hlídání stoprocentně dostaví, když došlo k rychlému ubývání váhy.V konsolidační...
Dukanova dieta: diskuze
7428
Dukanova dieta není již žádným nováčkem mezi dietními postupy. Už jste ji vyzkoušeli? Chcete se do toho pustit? Možná vás inspirují nebo naopak odradí některé názory z diskuzního fóra, kde se o své zkušenosti s dietou dělí skutečné osoby. Dukanova di...
No votes yet.
Please wait...
Označeno s:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Stačí vyplnit jméno a email.

*