Dukanova dieta: 1. útočná fáze

Útočná fáze Dukanovy diety se skládá pouze z potravin s obsahem bílkovin. Jedná se o krátkou a rychlou fázi s čistými bílkovinami, kdy velice snadno hubnete.

První tři dny 1. útočné fáze Dukanovy diety

První den

Tělo si přivyká na nové složení jídelníčku. Připravte se na boj, protože není možné sáhnout po oblíbené pochoutce, ale jen po povolené potravině. Bez omezení se pusťte do libové šunky, ryb, telecího nebo hovězího masa.

Dopřejte si surimi tyčinky, uzenou tresku, lososa i tuňáka v konzervě. Povoleny jsou také langusty, ústřice a odtučněné mléčné výrobky. Jíst lze i pudinky či míchaná vajíčka.

Druhý den

Opět vás čekají jenom povolené potraviny. Budete procházet menší únavou a fyzická zátěž vám dá zabrat. Doporučuje se vyhýbat náročnějším pohybovým aktivitám, protože tělo vynakládá hodně energie na spalování.

Třetí den

Pocítíte jisté změny. Hlavně zmizí pocity hladu a únava se dá na ústup. Váha půjde dolů a nadšení vám naopak dost stoupne. Můžete se však dostat do situace, kdy pocítíte přejedenost některými potravinami, které například nemáte moc v lásce.

Po třetím dni se ale ztratí chutě na sladkosti a rovněž se s vámi rozloučí vlčí hlad. Do jogurtů si přidávejte ovesné otruby, které zabrání případné zácpě z bílkovinové stravy. Nesmíte zapomínat dostatečně pít.

Doba trvání

1. fáze může trvat od jednoho do 7 dnů – podle plánovaného úbytku hmotnosti. Délka útočné fáze dále závisí na věku a na plánovaném úbytku váhy. Rovněž se zohledňuje počet diet vyzkoušených v minulosti.

Útok pro úbytek do 5 kg: Neodstartujte moc rychle, měl by stačit jeden den v této fázi.
Útok pro úbytek do 10 kg: Postačí tři dny s čistými bílkovinami.
Útok pro úbytek od 10 kg do 20 kg: Útočnou fázi dodržujte pět dní. Počítejte se zápachem z úst a pocitem sucha – jde o signál hubnutí. Hodně pijte a lze žvýkat žvýkačky bez cukru. Držte se pravidla tří jídel za den. Nebojte se stoupat na váhu, protože úbytky vás povzbudí.
Útok pro úbytek nad 20 kg: Při silné obezitě nebo po praktikování mnoha druhů diet se doporučuje držet útočnou fází 7 dní. Neopomínejte pravidelně a hodně pít, jezte jen povolené potraviny ze seznamu, nevynechávejte žádné denní jídlo.

Naplňte si lednici vhodnými potravinami a zácpu řešte ovesnými otrubami. Krizi pocítíte třetí den – chuť na sladké, hlad. Do denního režimu zařaďte 20 minut chůze.

Další pravidla pro 1. útočnou fázi Dukanovy diety

– co je povolené jíst, to můžete konzumovat v libovolném množství
– vypijte minimálně 1,5 l vody za den
– jezte 1,5 polévkových lžic denně ovesných otrub
– fázi čistých bílkovin oceníte i v době, kdy přibýváte na váze nebo se cítíte nafoukle např. před menstruací. Stačí držet dva nebo tři bílkovinové dny a tělo zase začne fungovat správně.

V dalším článku si můžete přečíst o následující fázi: Dukanova dieta: 2. plynulá fáze.

Chcete opravdu zhubnout? Žádná zázračná dieta neexistuje!


Chcete jednou pro vždy zhubnout bez hladovění, jo-jo efektu a zbytečné dřiny ve fitku? Máme pro vás řešení. Unikátní metoda hubnutí, která funguje!


Ti, kteří zhubli, na to šli chytře:

– Nedrželi hladovky
– Netrápili se zbytečně ve fitness
– Neutráceli peníze za předražené prášky

Chci se dozvědět více a zhubnout

Podobné články

Dukanova dieta: 4. stabilizační fáze
3503
Stabilizační fáze Dukanovy diety je závěrečnou a zároveň klíčovou. Právě v této fázi se rozhodne, jestli jste zhubli s úspěchem nebo naopak. Až do konce svého života musíte dodržovat tři snadná opatření, kam patří například bílkovinový čtvrtek. Shoz...
Dukanova dieta: 2. plynulá fáze
14173
Plynulá fáze Dukanovy diety se zakládá na střídání čistých bílkovin a bílkovin se zeleninou. Konkrétně jde o to, že jídelníček bude jeden den pouze bílkovinový a druhý den bude obsahovat bílkoviny a zeleninu. Jakmile tato fáze skončí, dostanete se na...
Dukanova dieta: 3. upevňující fáze
5506
Konsolidační fáze Dukanovy diety slibuje návrat k dříve zakázaným potravinám do jídelníčku. Po docílení stanovené hmotnosti se musí předejít jojo efektu, který se bez hlídání stoprocentně dostaví, když došlo k rychlému ubývání váhy.V konsolidační...
Dukanova dieta: diskuze
7362
Dukanova dieta není již žádným nováčkem mezi dietními postupy. Už jste ji vyzkoušeli? Chcete se do toho pustit? Možná vás inspirují nebo naopak odradí některé názory z diskuzního fóra, kde se o své zkušenosti s dietou dělí skutečné osoby. Dukanova di...
No votes yet.
Please wait...
Označeno s:
One comment on “Dukanova dieta: 1. útočná fáze
 1. Irisiadass napsal:

  Zdravím , jen bych se chtěla zeptat, v jaké úpravě mám jíst to maso??? Vařené pečené ,smažené já to maso jím jen vařené ve vodě,a sním jíst uzeniny???

  No votes yet.
  Please wait...
3 Pings/Trackbacks pro "Dukanova dieta: 1. útočná fáze"
 1. […] Více o Dukanově dietě – 1. fáze. […]

  No votes yet.
  Please wait...
 2. […] dosud shozený kilogram se drží deset dní podle zásad této fáze. Podívejte se také na 1. fázi a 2. fázi dukanovy […]

  No votes yet.
  Please wait...
 3. […] dieta funguje na principu spalování kalorií trávením bílkovin. Dělí se na čtyři fáze: útočnou, plynulou, upevňující a stabilizační. Délka jednotlivých fází záleží na tom, kolik […]

  No votes yet.
  Please wait...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Stačí vyplnit jméno a email.

*